У Києві затвердили правила роботи перукарень з 12 травня

Новини України

Одна людина на 10 квадратних метрів і дезінфекція кожні дві години. У Києві оприлюднили вимоги до салонів краси

Київська влада визначилися, як будуть працювати салони краси c 12 травня. Фото: Facebook

У Києві, де на першому етапі ослаблення карантину відкриються салони краси, перукарські та косметологічні кабінети, влада офіційно затвердили порядок роботи цих установ з 12 травня.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

За рішенням КМДА, салони можуть приймати тільки тих клієнтів, які записалися до майстра заздалегідь. Прийом кожного нового відвідувача повинен проводитися через 15 хвилин, після відставки попереднього.

Між місцями наданих послуг повинна дотримуватися наступна дистанція:

  • 3 м – при розташуванні робочих місць паралельними рядами
  • 1,8 м – при розташуванні робочих місць по осі
  • 0,7 м – від останнього робочого місця до стіни або іншої перешкоди

Крім того, столична влада заборонила надавати послуги, якщо працівники не оснащені засобами індивідуального захисту, такими як маски або респіратори і одноразові рукавички. При цьому рукавички необхідно змінювати після кожного робочого процесу, які не пов’язані між собою.

Також закладам необхідно дотримуватися загальних протиепідемічних вимог та дезінфекційних заходів: щоденна термометрія, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту на 5 днів, організація централізованого збору використаних масок, рукавичок, серветок та їх утилізації.

Дезінфекційні заходи повинні проводитися кожні дві години робочого часу. Дезінфекцію контактних поверхонь та інструментів багаторазового використання повинні проводити після кожного клієнта, або при відсутності відвідувачів – кожні 2 години.

Салони краси, перукарні та косметології також повинні дотримуватися нормативних показників мікроклімату та забезпечити наскрізне провітрювання приміщень.

На входах повинно бути встановлено санітарний контроль для відвідувачів, щоб не допускати осіб з ознаками ГРВІ. Клієнти повинні бути в масках і чекати своєї черги за межами приміщень. Установи повинні забезпечити маркування відстані 1,5 м для відвідувачів, які очікують своєї черги. Всередину допускаються люди з розрахунку не більше 1 людини на 10 кв. м.

На входах повинні бути встановлені дозатори з антисептиком.

Заклади також повинні попередити клієнтів про встановлені обмеження на своїх веб-сайтах, сторінках в соцмережах, при проведенні запису по телефону або іншим способом.

У КМДА наголосили, що на першому етапі послаблень протиепідемічних обмежень відкриються салони краси, косметологічні кабінети, перукарні та інші об’єкти побутового обслуговування населення в об’єктах площею не більше 300 кв. м. Заклади, розташовані в ТРЦ, поки залишаються закритими (якщо не мають окремого входу з вулиці).

“Все ще закриті для відвідування: лазні, СПА салони, кабінети масажу (крім медичного), тату салони тощо”, – додали в адміністрації Києва.

Нагадаємо, що КМДА також встановив порядок роботи літніх майданчиків при ресторанах і кафе під час карантину.

Раніше ми писали, що влада Львова вирішила перенести відкриття перукарень, салонів краси, магазинів одягу та взуття в місті через збільшення росту захворювань коронавірусом.

Залишити відповідь