У Латвії заборонені сім каналів RT

Новини Світу

Михайло Тихонов / Moscow-Live.ru

Національна рада з електронним ЗМІ (НСЭСМИ) Латвії вирішив заборонити на території країни трансляцію семи каналів RT, який раніше був відомий як телеканал Russia Today, і закликав інші країни ЄС поступити аналогічним чином.

Як повідомили в НСЭСМИ, канали RT RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary і RT TV заборонені, так як перебувають під фактичним контролем і керуванням Дмитра Кисельова, щодо якого застосовані санкції Ради ЄС.

“RT, як і інші канали кремлівської пропаганди, намагається представити Латвію як неспроможну країну”, – пояснює своє рішення НСЭСМИ.

Головним редактором RT і МІА “Росія сьогодні” є Маргарита Симоньян, передає “Інтерфакс”. А Кисельов займає пост генерального директора МІА “Росія сьогодні”.

“Росія сьогодні” і RT – два окремі юридичні особи, і інформація про це знаходиться у відкритому доступі. Тому Дмитро Кисельов вважає рішення латвійського медиарегулятора смішним і яскраво демонструє необізнаність тих, хто його приймав, повідомляє “Sputnik Латвія”.

“Ми щиро посміялися над цим оголошенням, латвійська влада елементарно потрапили в халепу. Але якщо говорити серйозно, то заявлена ними підставу для заборони не має ніякого юридичного сенсу, тому Латвія повинна негайно повернути мовлення RT в ефір і вибачитися перед нашими колегами”, – підкреслив Дмитро Кисельов.

Заборона RT в Латвії прокоментували і в Спілці журналістів Росії (СЖР). Організація звернеться в Міжнародну федерацію журналістів з цього приводу.

Як зазначив глава СЖР Володимир Соловйов, таке рішення НСЭСМИ гідно жалю. “Це черговий випадок порушення свободи слова і свободи розповсюдження інформації”, – вважає Соловйов.

Він нагадав, що дискримінаційні заходи у відношенні російських ЗМІ в прибалтійських країнах приймаються давно і регулярно, і необхідно звернути на ці випадки увагу журналістських правозахисних структур на міжнародному рівні.

Безумовним актом дискримінації російських ЗМІ назвав заборону RT в Латвії та секретар СЖР Тимур Шафір. “Офіційна підстава для такого рішення, як заклики до іншим медиарегуляторам країн ЄС діяти подібним чином викликають лише подив і питання про те, як сильно розходяться слова про відданість принципам свободи журналістики та їх практичне застосування в Латвії”, – зазначив Шафір.

“Sputnik Латвія” додає, що також стикається з “проявами дискримінації щодо російських ЗМІ в країнах Балтії”. З 1 січня Естонія фактично заборонила роботу редакції Sputnik в Талліні, погрожуючи співробітникам кримінальним переслідуванням. А в Латвії на співробітників Sputnik також “чиниться тиск не тільки у вигляді “бесід” з представниками спецслужб, але і через неформальний заборона відкривати їм банківські рахунки”.

Залишити відповідь