У Лівії сили уряду Сарраджа захопили ЗРК “Панцир”, поставлений армії Хафтара з ОАЕ

Новини Світу

The Libya Observer / Facebook

Війська визнаного Об’єднаної організацією націй (ООН) Уряду національної згоди (ПНР) Лівії захопили зенітний ракетний комплекс (ЗРК) “Панцир” в ході взяття під контроль військово-повітряної бази “Аль-Ватыя”, яка використовувалася Лівійської національної армії (ЛНА) фельдмаршала Халіфи Хафтара, повідомило в понеділок видання The Libya Observer.

Воно стверджує, що ЗРК російського виробництва був поставлений армії Хафтара з Об’єднаних Арабських Еміратів.
Посилаючись на конфіденційну доповідь ООН, The Libya Observer пише також, що для підтримки ЛНА одна з компаній ОАЕ закупила партію вертольотів і штурмових катерів.

Раніше Рада безпеки ООН ввела ембарго на постачання озброєнь до Лівії, передає “Інтерфакс”.

Про взяття під контроль військової бази “Аль-Ватыя” в 100 з гаком кілометрів від столиці Лівії оголосив у понеділок прем’єр-міністр Уряду національної згоди Файєз Саррадж. Ця база використовувалася армією Хафтара для нальотів на Тріполі.

У Лівії склалося двовладдя: там функціонує визнане ООН Уряд національної згоди в Тріполі і так зване східне уряд, який підтримує Халіфа Хафтар. З квітня 2019 року його армія штурмує лівійську столицю.

25 квітня Хафтар оголосив про вихід з угоди щодо мирного врегулювання конфлікту і по формуванню ПНР, підписаного 17 грудня 2015 року. Також Хафтар заявив, що Лівійська національна армія бере в свої руки управління всіма підконтрольними їй територіями.

Хафтара підтримують сотні російських найманців з ПВК Вагнера. Наприкінці квітня глава МВС ПНР Лівії Фатхі Башага звинуватив вагнеровцев в застосуванні хімічної зброї на території країни.

Залишити відповідь