У Львові медиків агітують проти абортів і презервативів

Новини України

У Львівському медичному університеті черниця Діогена 20 років розповідає студентам про шкоду абортів і сексу до шлюбу

У Львові читають медикам лекції про шкоду абортів. Фото: УГКЦ

У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького студентам-медикам читають курс про шкоду абортів, контрацепції та сексу до шлюбу. Такі лекції майбутнім медикам проводять в рамках курсу “Біоетика”. Курс затверджено Міністерством освіти України.

Про викладання курсу розповіло видання ZAXID.net.

Про курсі лекцій, які вже більше 20 років в університеті читає черниця УГКЦ Терешкевич Галина (сестра Діогена), стало відомо після того, як про них повідомила журналістка Ганна Чабарай. Студенти-медики надіслали їй приклади тестів і програму курсу.

Основою курсу став рекомендований Моз підручник лекторки “Біоетика в системі охорони здоров’я і медичної освіти”. Книга розділена на тематичні розділи, наприклад по темі, Сніду, гомосексуальних відносин, статевого життя, контрацепції, а також трансплантації органів і абортів.

Автор говорить у передмові, що не можна нехтувати життям через штучний аборт, контрацепцію, клонування, евтаназію, деякі аспекти генної інженерії, стерилізацію, репродуктивныне технології, біомедичні маніпуляції. Автор також розповідає, що аборти “морально неприпустимі”, навіть якщо вагітність наступила в результаті згвалтування або інцесту. Абортом називає автор і термінову контрацепцію, що діє протягом 72 годин, а секс до шлюбу, на її думку, “принижує значення шлюбу” і “загрожує хворобами, які передаються статевим шляхом”.

Психічним розладом сестра Діогена вважає і гомосексуальні стосунки, які, виходячи з матеріалів підручника, можуть бути тільки між чоловіками.

На гомосексуалів автор покладає відповідальність за поширення вірусних гепатитів В, С, D, а також інших інфекцій.

Кілька колишніх слухачів курсу, з якими поспілкувалися журналісти розповіли, що до предмета під час навчання не ставилися серйозно, як і більшість:

“В кінці кожної пари вона давала нам такі тести, потім ще ставила питання. Якщо хтось не згоден з нею, то її це дуже злило, на нашу думку до уваги не брала. Але ми це все не сприймали серйозно, хіба кілька людей. Проблем з оцінкою теж не було, головне – правильно написати тести”.

Колеги Терешкевич розповіли, що раніше предмет був самостійним, однак зараз його слухають лише кілька годин в рамках курсу з філософії.

Завідувач кафедри філософії і економіки ЛНМУ професор Ігор Держко каже, що не поділяє радикальних поглядів своєї колеги, однак зазначив, що відсторонити від викладання адміністрація її не може, адже черниця нібито має прихильників на рівні церковного керівництва.

“Вона є представником церкви, має підтримку на рівні церковного керівництва. Вона хотіла організовувати свою окрему кафедру, але я був проти, тому все залишилося як є “, – сказав завідувач кафедрою.

Спілкуватися з журналістами Терешкевич Галина відмовилася.

Раніше “Країна” писала, що на онлайн-уроці історії вчитель одягла на голову каструлю, щоб розповісти дітям про Євромайдан.

Також ми публікували новину про те, що у Міносвіти розповіли, як вузи будуть закінчувати навчальний рік.

Залишити відповідь