У Мінську на мітинг в підтримку Світлани Тихановской зібралися близько 35 тисяч осіб

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

У столиці Білорусі на акцію в підтримку кандидата на пост президента Світлани Тихановской прийшли близько 34 тисяч осіб, повідомляє правозахисний центр “Весна”. Трансляцію з мітингу вів Tut.by.

Учасники “агітаційного пікету” зібралися в четвер у парку Дружби народів. Акція проходила у формі концерту, а збиратися на неї жителі білоруської столиці почали за годину до офіційного початку заходу. У парку зібралося стільки людей, що вони не вмістилися на обгородженій для концерту галявині і людям довелося стояти за огорожами.

До місця проведення мітингу були стягнуті значні сили міліції. Перед початком концерту вони почали встановлювати загородження, пояснюючи це посиленням заходів безпеки терактів, які нібито готували опинилися на території Білорусі російські найманці. Крім людей у формі на заході були присутні і співробітники в цивільному, але затримань не було.

Зі сцени перед присутніми виступив батько Дмитра Фурманова – затриманого координатора ініціативної групи Тихановской. Чоловік звернувся до молодих людей: “будь Ласка, допоможіть прозріти вашим батькам і людям похилого віку. Я сам був такий донедавна і тільки зараз прозрів”.

Потім виступили подружжя опозиціонерів Павла Северинця і Миколи Статкевича, співачка Лера Яскевич і кандидат в президенти Світлана Тихановская. “Влада мені не потрібна, але чоловік за ґратами. Мені довелося заховати дітей. Я втомилася терпіти, я втомилася мовчати, я втомилася боятися. А ви?”, – звернулася вона до присутніх.

За словами Тихановской, держава витрачає гроші на льодові палаци, слов’янські базари, а на простих людей і хворих дітей їх не вистачає. “Чому в нашому соціальному державі гроші є тільки на те, чого хоче влада, а люди похилого віку змушені продавати ягоди на трасі і шкарпетки в переході. Хіба це справедливо?” – запитала вона.

Тихановская також згадала затримання 14 липня, коли “мирних людей били і забирали в автозаки”. “Я дивилася на ОМОН і міліцію і думала, що ви робите, адже на вулицю виходять ваші матері, сестри, брати. Люди просто хочуть висловити свою думку. Дорогі військові, подивіться нам в очі, ми такі ж, як ви”, – сказала кандидат у президенти.

Світлана Тихановская розповіла про зустріч у ЦВК вранці 30 липня з приводу ситуації, що склалася. “Дивлячись мені в очі, високопоставлені чиновники говорили, що для них найголовніше – це життя людини. Я на секунду в це повірила, але коли потім я дізналася. що Сергію (чоловікові Світлани. – Прим. NEWSru.com) перекваліфікували статтю на ст. 293 (підготовка та активну участь у масових заворушеннях) і прив’язали до його справи цих “бойовиків” (затриманих найманців з ПВК Вагнера. – Прим. NEWSru.com). Ви говорили, що людське життя і доля для вас важлива? І через пару годин ви ламаєте долю людини, жодного – долю всіх політв’язнів, родин цих людей, долю всього народу”, – заявила кандидат в президенти.

За словами Тихановской, “ситуація з бойовиками дуже страшна”. “Біда прийшла звідки не чекали, хоча це було очікувано”, – підкреслила вона.

Світлана Тихановская додала, що “з цими бойовиками треба розбиратися окремо, а нехай вибори проходять за законом”. “Ніхто не повірить, що цих бойовиків нам прислали саме до виборів. Вони говорять про якусь революцію. Боже мій, яка революція? Люди, ми ж просто хочемо чесних виборів. Яка революція? Так навіщо ви провокуєте свій народ? Нам бойовики абсолютно ні до чого. Ми мирні люди”, – додала Світлана Тихановская.

Вона пообіцяла зробити три речі, ставши президентом: звільнити політв’язнів і економічних ув’язнених, провести референдум щодо повернення Конституції 1994 року, а також протягом півроку провести нові вибори глави держави.

Ведучий зі сцени заявив, що білоруси зібрали плату за час кампанії 260 тисяч рублів: на штрафи затриманим і в допомогу тим, хто втратив роботу своєї політичної позиції.

Близько 22:00 люди стали розходитися. Автозаки, автобуси, машини силовиків, які стояли на вулиці Карастояновой, почали роз’їжджатися.

Світлана Тихановская стала кандидатом в президенти Білорусі після того, як її чоловіка – Youtube-блогера Сергія Тихановского – не допустили до участі у виборах. Більш того, в кінці травня він став фігурантом декількох кримінальних справ і з тих пір знаходиться під вартою.

Залишити відповідь