У Молдові опозиція готується ініціювати імпічмент Ігоря Додона

Новини України

У Молдові готуються ініціювати імпічмент президента Додона через відео його хабара від одного Порошенко

У Молдові опозиція готується ініціювати імпічмент Ігоря Додона. Фото: kremlin.ru

Після публікації відео, як олігарх-утікач і друг Петра Порошенка Володимир Плахотнюк передає президенту Молдови Ігорю Додону пакет, в якому могли перебувати гроші, молдавська опозиція готується ініціювати процедуру імпічменту глави держави.

Про це з посиланням на віце-голову парламенту від опозиційної партії “Платформа DA” Олександра Слусаря пише “Інтерфакс”.

“Те, що було показано, це дуже серйозно. Ми детально вивчимо це відео і, швидше за все, ініціюємо процедуру відсторонення Додона. Чекаємо, щоб у прокуратурі дали відповідь з приводу цих звинувачень. Але повторюю, після технічного аналізу відеофайлу ми, згідно з положеннями Конституції, зробимо дії щодо відсторонення президента від посади”, – сказав Слусарь.

Зазначимо, що згадане відео оприлюднив 18 травня депутат від опозиції Юрій Реница. Повідомляється, що ролик був знятий 7 червня 2019 року, перед зміною влади і втечею Плахотнюка з Молдови. Тоді Додон намагався домовитися з Плахотнюком про створення коаліції Партії соціалістів і Демократичної партії. Оприлюднив відео депутат стверджує, що тоді Плахотнюк і його соратник Сегрій Яралов передали президенту пакет з грошима.

Сам Додон факт зустрічі Плахотнюком не заперечує, але заявляє, що нічого про вміст пакету не знає, а грошей він не брав.

Згідно з Конституцією Молдови, імпічмент президенту може бути ініційований не менш ніж однією третиною депутатів парламенту. При цьому відсторонення президента від посади в разі голосування повинні підтримати не менше, ніж дві третини парламентаріїв. В даний час пропрезидентська Партія соціалістів має в парламенті більше однієї третини місць – 37 з 101.

Якщо ініціатива про відсторонення від посади глави держави затверджується, то протягом 30 днів має бути ініційований референдум про відставку президента.

Нагадаємо, олігарх і друг Петра Порошенка Володимир Плахотнюк влітку минулого року подав у відставку з поста голови Демпартії (після її переходу в опозицію), а також відмовився від депутатського мандата. Після цього він покинув країну. Восени його звинуватили у відмиванні і участі в крадіжці грошей з банківської системи і оголосили в розшук.

Залишити відповідь