У Моз змінили правила роботи психіатричних лікарень України з 11 травня

Новини України

У Моз змінили правила роботи психіатричних лікарень з 11 травня

У МОЗ пояснили, як уберегти від коронавіруса персонал і пацієнтів психіатричних стаціонарів. Фото: pixabay.com

В Україні з 11 травня послаблюються вимоги карантину, введені у зв’язку з пандемією коронавіруса.

Моз України змінив рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в установах стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціальної та соціального захисту населення на період карантину.

Текст відповідної постанови МОЗ опублікований на сайті відомства:

 1. Навчити працівників профілактики інфікування, регулярно в доступній формі інформувати про шляхи передачі вірусу тих, хто знаходиться в установі.
 2. Забезпечити заклади достатньою кількістю рідкого мила, паперових рушників і спиртовмісних деззасобів для рук. Стежити за наявністю одноразових серветок і серветок з спиртовмісним антисептиком у місцях загального користування, Контролювати належну утилізацію відходів в смітники з кришкою.
 3. Забезпечувати ЗІЗ медичних працівників установи.
 4. По можливості провести вакцинацію персоналу та осіб, що довгостроково знаходяться в установі, від грипу і пневмокока.
 5. Розмістити на території пам’ятки, плакати і листівки про заходи щодо профілактики. Роз’яснювати пацієнтам заходи профілактики і допомагати їм дотримуватися їх. Контролювати дотримання заходів по профілактиці інфекцій.
 6. Не проводити групові заходи в приміщеннях, крім тих, які істотно впливають на хід лікування та реабілітації. Забезпечити фізичне дистанціювання учасників групових занять та заходів, скасування яких неможлива.
 7. По можливості ввести почергове відвідування їдальні або організувати харчування в кімнатах.
 8. Заборонити відвідування окремих закладів у відповідності з постановою Кабміну від 11 березня 2020 року № 211. У закладах, на які не поширюється заборона, обмежити число відвідувачів (не більше однієї особи до пацієнта, за винятком відвідування тяжкохворих родичами і близькими).
 9. Проводити температурний скринінг відвідувачів. Не допускати до відвідування особи, температура тіла яких перевищує 37,2°С.
 10. По можливості запровадити альтернативні способи комунікації: телефонний або відео-зв’язок. Або встановити пластикові або скляні перегородки, які слід дезінфікувати після відвідувань.
 11. Регулярно виявляти ознаки ГРЗ у персоналу. Людей з симптомами негайно усувати від виконання обов’язків.
 12. У разі появи симптомів ГРЗ у осіб, які перебувають в установі, необхідно ізолювати їх, по можливості в одномісній палаті з вентиляцією.

Рекомендації розроблені на підставі тимчасового керівництва Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Оскільки у перелічених установах часто перебувають люди з групи підвищеного ризику зараження, для забезпечення захисту їх здоров’я, а також здоров’я працівників і відвідувачів вводяться особливі заходи безпеки. При цьому в МОЗ попередили, що заходи з профілактики інфекцій можуть негативно позначитися на психічному здоров’ї тих, хто лікується в установах, особливо в разі використання засобів індивідуального захисту і введення обмежень на відвідування та колективні заходи.

Раніше “Країна” публікувала рекомендації МОЗ щодо роботи під час карантину для закладів громадського харчування.

Також ми писали, що МОЗ розробив інструкції для стоматологічних кабінетів, як обслуговувати пацієнтів в умовах епідемії.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь