У МВС звинувачують сталкерів, що могли стати причиною лісових пожеж під Чорнобилем

Новини України

У МВС заговорили про посилення покарання для “знахабнілих сталкерів” в Чорнобильській зоні

У МВС вважають, що лісові пожежі в зоні відчуження спалахнули через сталкерів. Фото: facebook.com

До масштабних лісових пожеж у зоні відчуження Чорнобильської АЕС швидше за все причетні туристи-нелегали. Таку думку на своїй сторінці в соцмережі висловив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко і запропонував істотно посилити покарання за “сталкерство” в зоні відчуження.

“За останні роки видано кілька популярних комп’ютерних ігор, де сміливці-сталкери подорожують по зоні, воюючи з ворогами і монстрів у чорнобильській зоні з її реальними об’єктами і локаціями: місто-привид Прип’ять, локатор Дуга, станція тощо. На відміну від всієї цієї сталкерской романтики, реальний збиток від нелегальних проникнень в зону тільки зростає, особливо в нинішній пожежонебезпечний період після безснежной зими, коли загоряється і горить швидко і легко”, – пише Шевченко.

На його думку, до останніх масштабних пожеж у Чорнобильській зоні причетні саме сталкери.

“Зараз розмір штрафу відповідно до статті 461 Купап “Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення” – смішні 310 гривень. Тільки в цьому році Поліція Київській області склала 59 таких адмінпротоколів на порушників. У минулому 2019, коли після успіху серіалу НВО був підвищений інтерес до ЧАЕС і зони в цілому, було складено 380 протоколів на нелегальних туристів”, – додав Шевченко.

За його словами, ще більше так званих сталкерів уникають навіть такого символічного покарання.

“Вони вже настільки знахабніли, що якщо їм важко вибиратися після своїх нелегальних прогулянок чорнобильськими заростями, іноді самі дзвонять у поліцію. І приїжджає, накладає адмінстягнення і вивозить їх із зони. Таке собі “таксі за адмінпротокол”, – нарікає Шевченка.

На його думку, величезну зону відчуження повністю контролювати нереально.

“Прийшов час законодавцям зробити покарання за “сталкерство” жорсткіше, тільки так збережемо унікальний природний світ чорнобильської зони і її безпеку в цілому”, – додав представник МВС.

Раніше “Країна” писала про те, що Зеленському доповіли про ліквідацію пожежі в зоні відчуження, залишилося загасити тління.

Також ми повідомляли, що працівниця “Енергоатому” показала відео пожежі в Чорнобилі.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Оригінал статті

Залишити відповідь