У МЗС пояснили, як іноземці можуть забрати з України немовлят, народжених для них сурогатними матерями

Новини України

Іноземцям дозволили в’їжджати в Україну, щоб забрати немовлят, народжених сурогатними матерями – МЗС

Народжені сурогатними матерями немовлята застрягли в Україну з-за карантину. Фото: скріншот з відео

Іноземці, які скористались послугами українських сурогатних матерів, можуть забрати немовлят з України, дотримуючись встановлених Кабінетом Міністрів правила. Зокрема, згідно з розпорядженням Кабміну від 14 березня про тимчасове обмеження перетину державного кордону, іноземці можуть в’їжджати в Україну за погодженням з МЗС. Про це пишуть “Українські новини” з посиланням на відповідь Міністерства на запит журналістів.

“Для цього іноземне посольство повинно направити відповідний запит в МЗС України. Це стосується в тому числі приїзду іноземних громадян для вирішення питань, пов’язаних з поверненням своїх дітей у країни постійного проживання”, – йдеться у відповіді.

Крім цього, батьки-іноземці можуть подати запит, звернувшись в Офіс українського омбудсмена.

“Згадані вище механізми надають можливості для в’їзду на територію України зазначеної у Вашому запиті категорії іноземних громадян”, – йдеться у відповіді МЗС.

При цьому зовнішньополітичне відомство підкреслює, що в’їзд і перебування іноземців на території України має відбуватися з дотриманням правил, установлених постановою Кабміну “Про запобігання розповсюдження на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2”.

МЗС не уточнює, про яких правилах йдеться, однак дана постанова, серед іншого, передбачає обов’язкове проходження тими, хто перетинає держкордон, 14-денний обсервації в ізоляторах або самоізоляції з використанням програми “Дій вдома”.

Подробиці щодо звернень батьків-іноземців або закордонних посольств у відповіді не уточнюються.

Нагадаємо, днями з’ясувалося, що в київському готелі “Венеція” містяться 46 немовлят, яких народили українські сурогатні матері для іноземців.

Також “Країна” докладно розбиралася, як у Києві застрягли десятки немовлят “на експорт”.

Залишити відповідь