У Німеччині “ковбасного короля” взяли в оборот після найбільшої локальної спалаху коронавіруса на півночі країни

Новини Світу

Susanne Freitag / wikipedia.org

Німецькі політики і прокуратура почали перевірку щодо власника компанії Tönnies Клеменса Тенісу, після того як півтори тисячі осіб заразилися коронавірусом на приналежному йому м’ясопереробному підприємстві в місті Реда-Виденбрюк, повідомляє Bloomberg.

Більшість хворих COVID-19 – працівники зі Східної Європи. Після того, як надійшла інформація про заражених людей, влади прийняли рішення закрити завод. Bloomberg називає ситуацію на підприємстві Тенісу найбільшої локальної спалахом зараження коронавірусом в Німеччині. Як заявила представник партії “зелених” Соня фон Зонс, яка балотується на пост мера міста, Теніс, прозваний “ковбасним королем”, протягом багатьох років відмовлявся брати на себе відповідальність за систему, від якої страждали тварини, навколишнє середовище і самі працівники. “Ми ситі цим по горло”, – заявила кандидат.

Видання також повідомило, що після сплеску зараження на заводі в політичних колах Німеччини обговорили можливість прискорити зміни в законодавство, що поліпшують умови роботи і рівень гігієни на підприємствах. Деякі політики також розглядають питання про те, щоб попросити Тенісу взяти на себе частину витрат, які країна несе через пандемію.

Сам Теніс заявив, що до наступного року припинить наймати субпідрядників і почне безпосередньо наймати працівників, а також будувати кращі житлові приміщення. Він також має намір платити за харчування працівників, відправлених на карантин, і платити за тестування на коронавірус в регіоні. Раніше він піддавався критиці за расистські коментарі і “патріархальний стиль керівництва”.

Міністр сільського господарства Юлія Клекнер заявила, що Німеччині необхідно уважно розглянути” ланцюжок виробництва м’яса. Як заявив представник профспілки працівників харчової та готельній індустрії Джонас Бол, заради продажу дешевого м’яса до роботи в м’ясопереробній промисловості активно залучають низькооплачуваних працівників з таких країн, як Румунія і Болгарія.

Der Spiegel поспілкувався з одним із працівників заводу. За його словами, в останні кілька тижнів на вході на підприємство було встановлено прилад для вимірювання температури. Проте заходи для виявлення хворих були прийняті занадто пізно, і на вході не було людини, який би обслуговував прилад. Тому працівники, за словами чоловіка, “пробігали повз”.

Племінник Тенісу Роберт зажадав, щоб дядько звільнився, повідомляло видання Westfallen-Blatt. Спортивний клуб Arminia Bielefeld також припинив співпрацю з компанією Тенісу на тлі скандалу з зараженням коронавірусом.

Підприємство Тенісу було засновано в 1971 році. Зараз на ньому працюють близько 16,5 тис. робітників. У 2018 році виручка компанії склала €6,65 млрд, випливає з даних на сайті компанії. Сама Tönnies заявляє, що на її частку припадає близько 50% німецького експорту м’ясних продуктів. Forbes оцінює статок бізнесмена в $2,2 млрд. Тенісу належить 45% Tönnies, ще 5% – його синові.

23 червня влади Німеччині виявили на заводі Tönnies понад 1300 позитивних тестів на коронавірус. Підприємство було закрито, навколо нього були розгорнуті військові підрозділи. Глава заводу приніс вибачення, а майже 7 тис. робітників і їхні сім’ї помістили на карантин. “Це найбільша невдача в санітарній сфері, затверджена урядом Німеччини з моменту початку зняття карантину, хоча раніше управління епідемією в цій країні оцінювалися досить високо”, – писала газета Le Figaro, переклад статті якої наводить InoPressa.

Федеральний міністр праці та соціальних питань Хубертус Хайль в газеті Bild пригрозив власнику сімейного бізнесу, який “заробив шалені гроші” в останні роки, тим, що його “авторитет зруйнований” і йому доведеться відповісти за свої дії. На думку “зелених”, магнат повинен відшкодувати збитки за рахунок власного стану. Депутат від екологів даного округу Брітта Хассельманн також заявила про необхідність провести повний скринінг всіх жителів регіону.

Залишити відповідь