У Німеччині тривають протести проти карантину

Новини України

У Німеччині пройшли багатотисячні протести проти карантину

У Німеччині тривають протести проти карантину. Фото: pixabay

У Німеччині люди продовжують виходити на акції протесту, вимагаючи зняти карантинні обмеження. У суботу, 16 травня, на акцію в різних містах Гермнии вийшли тисячі людей. Акції пройшли у Берліні, Мюнхені, Дортмунді, Штутгарті та ще кількох містах.

Про це повідомляє DW.

Найчастіше в одному населеному пункті проходить одночасно кілька протестних заходів: тільки в Мюнхені їх заявлено близько десяти.

Поліція Берліна дала дозвіл на проведення в місті близько 20 демонстрацій. Виходячи з епідеміологічних приписів, за кожною з них було закріплено спеціальне місце, а число учасників не повинно перевищувати 50. Зіткнень поліції і протестуючих не було. У попередньому порядку було затримано близько 200 осіб – деякі з них для встановлення особи. Двоє співробітників поліції отримали легкі травми.

У Штутгарті кількість учасників було обмежене 5 000, всім присутнім наказано було носити маски. У Штутгарті ряд організацій лівого спрямування провів “антидемонстрации” – акції проти так званих “ковидидиотов” – радикалів, принципових противників вакцинації і любителів теорій змови.

У Мюнхені демонстрація проходила на Лугу Терези, де зазвичай святкують Октоберфест. Територія була обгороджена по периметру, проникнути за огорожу дозволили лише 1 000 осіб. Заклики поліції не допустити скупчення народу, протестувальники зустріли осудливими вигуками.

Частина протестуючих принесла з собою плакати. Напис на одному з них свідчив: “Свобода замість примусу”. Хтось прийшов у масці, на якій було вишито: “Нам затикають рот”. Акція тривала дві години – саме стільки часу дали на неї міська влада.

Незадовго до початку мітингів прем’єр-міністр Північного Рейну – Вестфалії Армін Лашет – найнаселенішою землі Німеччини з майже 18 млн жителів – з розумінням висловився з приводу протестів.

“Це абсолютно законно. Насправді немає нічого незвичайного в тому, що люди виходять на демонстрації в ситуації, коли має місце серйозне обмеження основних прав з часу об’єднання Німеччини”, – заявив він.

Раніше “Країна” писала, що в Болгарії проти продовження карантину на мітинги вийшли сотні невдоволених.

Також ми розповідали, що в селищі під Афінами ввели комендантську годину з-за зіткнень з поліцією і масових протестів проти карантину.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь