У Німеччині залишилося 26 тисяч заражених коронавірусом. Відкриваються ТЦ, школи, фітнес-клуби, музеї, церкви

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом нового типу в Німеччині перевищила 165,6 тис., померли майже 6,8 тисячі осіб. Але одужали більш 132,7 тисячі пацієнтів.

Таким чином, на 4 травня в ФРН залишається трохи більше 26 тисяч заражених новим коронавірусом.

Коефіцієнт зараження коронавірусом SARS-CoV-2, який позначається латинською літерою “R”, в Німеччині постійно знижується вже на протязі майже місяця. Метою введених карантинних обмежень в Німеччині було зменшити R до 1,0. Якщо коефіцієнт R нижче одиниці, це означає, що один носій вірусу в середньому заражає менше однієї людини. А значить, число заражених знижується. Напередодні Інститут Роберта Коха повідомив, що R-фактор впав до значення 0,7.

У зв’язку з цим уряд Німеччини приступив до ослаблення обмежувальних заходів. Як повідомляє Deutsche Welle, з понеділка, 4 травня, у країні розпочався другий етап ослаблення обмежень, введених в середині березня за коронавіруса.

Перший етап ослаблення обмежувальних заходів почався після великодніх канікул. З 20 квітня відновили роботу невеликі магазини площею до 800 квадратних метрів. Знову відкрилися книжкові магазини, автосалони і магазини по продажу та ремонту велосипедів.

А тепер у багатьох федеральних землях відкриваються торгові центри, великі філіали універмагів. Дозволено відновити роботу перукарським. Сотні тисяч школярів повертаються в школи, а церкви, мечеті і синагоги знову відкриті для віруючих. У багатьох містах також відкрилися музеї, виставки, зоопарки та ботанічні сади.

В землі Саксонія-Анхальт тепер можна зустрічі до п’яти осіб при дотриманні мінімальної дистанції 1,5 метра, що дозволяє відновити, зокрема, заняття спортом у клубах та проведення різноманітних освітніх заходів. У решти 15 землях залишається в силі заборону на зустрічі більше двох осіб.

У ряді земель, зокрема Саксонії-Анхальт, Тюрінгії та Рейнланд-Пфальці, дозволили відкрити всі магазини і торгові центри незалежно від величини торгової площі. Ослаблення обмежувальних заходів відбувається при суворому дотриманні правил гігієни, дистанції та інших рекомендацій з метою не допустити другої хвилі коронавирусной інфекції.

У багатьох федеральних землях відновлюється очне викладання в класах, з якими в наступному році доведеться складати випускні іспити, а також в останніх – четверте – класах початкових шкіл. Учні випускних класів повернулися у школи ще в квітні. У всіх випадках мова йде про значно скороченому розкладі, навчальний процес частково продовжується дистанційно. Інші класи поки продовжують навчатися повністю у віддаленому режимі.

Чергове ослаблення обмежувальних заходів було погоджено 30 травня в ході відеоконференції федерального уряду і земельних влади. Зокрема, було дозволено відкрити дитячі вуличні майданчики.

А 6 травня очікується відкриття дитячих садків та спортивних клубів. В той самий день має бути знято обмеження на проведення матчів футбольної бундесліги.

Наступним етапом після цього стане рішення питання про відкриття ресторанів, кафе і готелів.

Залишити відповідь