У парламенті встановили, що вибухи на військовому складі в Балаклії почалися з підриву заритого снаряда

Новини України

Військовий склад у Балаклії підірвали з-під землі – звіт ТСК

Вибухи на складах в Балаклії знищили 70% боєприпасів, що зберігалися там

На сайті Ради з’явився текст звіту Тимчасової слідчої комісії щодо вибухів на військових складах боєприпасів у 2014-2018 роках.

Цю ТСК депутати створили в жовтні 2019 року, строком роботи на півроку. Комісія повинна була встановити причини пожеж (вибухів) на складах боєприпасів в Ічні (Чернігівська область), Калинівці (Вінницька область), Балаклії (Харківська область), Сватове (Луганська область), Кривому Розі (Дніпропетровська область) в період з 2014 по 2018 роки.

Головою ТСК став лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, а заступником – Сергій Рахманін, голова фракції “Голос”. У складі ТСК було 12 народних депутатів.

За весь час роботи ТСК провела лише три засідання.

Перші результати її роботи стосуються вибухів на складах у Балаклії.

Зокрема, матеріали комісії спростовують версію СБУ і Генпрокуратури про підрив арсеналу в Балаклії за допомогою прилетів з території Росії безпілотника про яку говорив колишній генпрокурор Юрій Луценко, його заступник Анатолій Матіос та керівництво СБУ.

“На засіданні Комісії 17 січня 2020 року був вислуханий директор Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Н.С.Бокаріуса професор Клюєв А. М., який з застосуванням фотоматеріалів докладно пояснив, що причиною перших вибухів на технічній території 65 арсеналу ГРАУ ВСУ в місті Балаклія був підрив місця відкритого зберігання боєприпасів шляхом вибуху заглиблених у грунт вибухових речовин, що достовірно було встановлено експертами ще під час перших виїздів на місце події”, – йдеться в тексті документа.

Експерт повідомив комісії, що факт підриву був очевидний з перших днів розслідування і продемонстрував ряд фотодоказів. Зокрема, на території арсеналу, де відбулися перші вибухи, після ліквідації пожежі було до десятка воронок, що могло свідчити про те, що там були зариті вибухові речовини.

Проте, проведення експертизи забрали у харківських фахівців і передали в Київ. Тоді ж СБУ стала розробляти версію про російський безпілотник, відкинувши інші версії.

При цьому ТСК встановила, що матеріали справи підтверджують версію харківських експертів, так як в момент вибухів ніяких безпілотників над територією арсеналу не було зафіксовано.

“В даний час у Комісії є підстави вважати, що підрив самого великого арсеналу нашої держави, в результаті якого загинули цивільні особи, знищені боєприпаси і військове майно більш ніж на 12 млрд. грн., завдано значної матеріальної шкоди цивільному населенню, міг статися через умисних спланованих дій винних осіб, які діяли протягом певного часу в умовах очевидності для військовослужбовців і працівників 65 арсеналу ГРАУ ВСУ”, – йдеться у висновку комісії.

Голова ТСК Давид Арахамія запропонував продовжити роботу комісії ще на півроку.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року на складах боєприпасів у Балаклії сталася пожежа., які знищив 70% боєприпасів, що зберігалися там. В результаті вибуху відновлювальні роботи потрібні у 54 багатоповерхівках і приватних будинках.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь