У Парижі відкрили для публіки Соборну площу перед Нотр-Дам

Новини Світу

Фото: MTWEmperor / en.wikipedia.org

Площа перед собором Паризької Богоматері відкрили для публіки через більше року з моменту пожежі, передає “Інтерфакс”.

Мер Парижа Анн Ідальго разом з представниками католицької церкви і реставраторами собору був присутній на церемонії відкриття. “Сьогодні свого роду ренесанс”, – сказала вона.

За словами архієпископа Паризького Мішеля Опети така подія в день П’ятидесятниці, яка в цьому році відзначається католиками 31 травня, є “винятковим знаком, символом звільнення.
У зв’язку з пандемією коронавіруса всі учасники церемонії відкриття площі були в захисних масках.

Собор Паризької Богоматері знаходиться в самому центрі Парижа і є символом французької столиці, а також одним з найвідоміших пам’ятників в Європі. Він зводився за ініціативою паризького єпископа Моріса де Сюллі в період з 1163 по 1345 роки.

Щорічно собор відвідують 14 млн осіб. Крім того, собор Паризької Богоматері фігурує в ряді художніх творів, передусім, у однойменному романі Віктора Гюго.

15 квітня 2019 року в соборі сталася сильна пожежа, ледь не призвів до його повного обвалення. Пожежа почалася на будівельних лісах, зведених над дахом собору на час реставрації. Собору було завдано значної шкоди: обрушилися шпиль будівлі і дах.

Підходи до собору Паризької Богоматері, включаючи соборну площу, були закриті із-за високої концентрації свинцю від розплавлених вогнем шпиля і покрівлі.

Залишити відповідь