У перенесли коронавірус формується сильний імунну відповідь – вчені

Новини України

Вчені дізналися, що перенесли коронавірус формується сильний імунну відповідь

Дослідники протестували більше 3000 фрагментів вірусу, щоб визначити, розпізнаються вони імунною системою людини. Фото: Інститут Ла-Хойя

Досі не було ясно, чи може імунна система забезпечити стійкий і сильний імунну відповідь на SARS-CoV-2. Вчені з Інституту імунології в Ла-Хойя (Каліфорнія, США) виявили таку відповідь серед перехворіли Covid-19. Здатність імунітету розпізнавати коронавірус розвіяли побоювання в тому, що розробка вакцини може виявитися марною.

Прес-реліз про результати дослідження опубліковано на сайті MedicalXpress.

Фахівці спрогнозували, які фрагменти білків SARS-CoV-2 здатні активувати людські Т-клітини – лімфоцити, які розпізнають і знищують носіїв чужорідних антигенів. Потім учені перевірили, чи виділені у видужалих дорослих людей Т-клітини розпізнавати ті самі білкові фрагменти.

У дослідженні взяли участь 20 осіб, які перенесли Covid-19 без важких ускладнень і госпіталізації. Виявилося, що у всіх них спостерігався стійкий імунну відповідь з боку Т-хелперів – різновиди Т-лімфоцитів, які експресують на своїй поверхні глікопротеїн CD4 і посилають сигнали іншого виду Т-клітин – Т-кілерам, знищують патоген. Т-кілери були виявлені майже у всіх учасників.

Хоча ці дані не виключають, що імунна відповідь на SARS-CoV-2 може бути шкідливим для організму, вони можуть служити маркером хорошого ефекту від експериментальних вакцин.

Цікаво, що дослідники також виявили в зразках крові 2015 і 2018 років реактивні Т-клітини розпізнають SARS-CoV-2, хоча вони ніколи не стикалися з новим коронавірусом. Причиною такого перехресного імунітету може бути вплив інших коронавирусных інфекцій, що викликають звичайну застуду.

Правда, не ясно, чи може перехресна реактивність забезпечувати стійкий імунітет до SARS-CoV-2. На думку вчених, будь-яка ступінь перехресного імунітету до коронавирусу може зробити істотний вплив на поширення хвороби, і це слід враховувати при епідеміологічних прогнозах.

Раніше “Країна” писала про відкриття вчених, згідно з яким нестача вітаміну D збільшує смертність від коронавіруса.

Ми також повідомляли, що кішки можуть хворіти коронавірусом і передавати його своїм родичам.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь