У Польщі кажуть, що урожай пропаде без українських заробітчан

Новини України

“Якщо українці не приїдуть, це буде катастрофа – пропаде урожай”. У Польщі повідомили про гостру нестачу сотень тисяч заробітчан

У Польщі кажуть про загибель врожаю без українських заробітчан. Фото: pixabay

В Польщі без сезонних робітників з України може зникнути урожай, в сусідній країні є необхідність у сотнях тисячах робочих, тоді як місцеві жителі не зможуть замінити українських заробітчан.

Про це повідомив голова польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник однієї з найбільших переробних компаній у Польщі (Real SA) Анджей Гайовничек в інтерв’ю “Укрінформу”.

За словами Гайовничека, без українських заробітчан Польщі буде дуже складно зібрати врожай. “Польща є великим виробником продуктів харчування, одним з найбільших в Європі. Скажімо, ми більше в ЄС вирощуємо печериць та ін. Тому якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати”, – говорить Гайовничек.

Нагадаємо, 8 травня пункти пропуску на кордоні з Польщею і в морпорту Скадовська відновили свою роботу.

Також “Країна” повідомляла, що сьогодні Україна послаблює карантин: у Києві відкрилися кафе і магазини, Львів продовжує обмеження. З 12 травня запрацюють сервісні центри МВС, але записуватися в них потрібно заздалегідь і тільки онлайн.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь