У Польщі підписали документ, в якому зазначено, що політика Росії – найбільша загроза

Новини України

Президент Дуда офіційно визнав Росію головною загрозою для Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда підписав стратегію нацбезпеки, де РФ названа головною загрозою. Фото: Facebook/ Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда, який може знову здобути перемогу в президентських виборах, підписав нову Стратегію національної безпеки в країні, в якій головною загрозою названо агресивну політику Росії.

Про це з посиланням на документ з нацбезпеки повідомляє агентство PAP.

Повідомляється, що документ передбачає підготовку і введення закону про управління і національної безпеки, який встановить ієрархію стратегічних планувальних документів, що стосуються національної безпеки.

Відзначається, що стратегія відображає зміни, що відбулися за останні п’ять років. Попередня стратегія була прийнята в 2014 році.

Так, у документі описується ситуація з безпекою, загрози і проблеми, а також бажані дії. Стратегія зачіпає політичні, військові, економічні, енергетичні, соціальні питання, а також враховує кліматичні ризики.

Як повідомляється в документі, агресивна політика Росії в стратегії визначено як найбільша загроза Польщі.

Дуда після підписання заявив, що стратегія відображає перш за все, зміни, що настали в Польщі і в світі за останні п’ять років. За його словами, за останні п’ять років на території країни з’явилися війська НАТО, збільшилася чисельність армії і її фінансування. Також додав, що Стратегія національної безпеки є основним державним документом з питань безпеки і оборони.

Раніше ми повідомляли, що президент Анджей Дуда переміг вже у першому турі президентських виборів, якби голосування відбувалося в неділю, 10 травня, але в Польщі вибори президента офіційно не відбулися.

Залишити відповідь