У Празі поставили пам’ятник Російської визвольної армії генерала Власова

Новини України

У Празі поставили пам’ятник власівцях у вигляді танка, накритого німецької каскою

У Празі поставили пам’ятник солдатам армії Власова, фото: twitter.com/pantherclaw

У Празі, де нещодавно знесли пам’ятник радянському маршалу Конєву, встановили пам’ятник солдатам воювала на боці нацистів “Русской освободительной армии” генерала Власова.

Меморіальну дошку та пам’ятник, присвячений РОА, встановили 30 квітня в районі Ржепорые на околиці Праги. Рішення про встановлення монументів схвалили муніципальні влади, як повідомляє газета Seznam zprávy.

У соцмережах з’явилося фото пам’ятника – це триметровий металевий стовп, на вершині якого знаходиться маленька фігурка танка, накрита німецької військової каскою.

Встановлення приурочили до 75-річчя визволення Праги і повстання.

На меморіальній табличці зазначається, що солдати РОА брали участь у визволенні міста від німецько-фашистських загарбників. Відзначається, що саме в Ржепорые керівництво першої дивізії РОА вирішив прийти на допомогу повсталим.

“300 військовослужбовців Російської визвольної армії загинули за звільнення Праги”, – зазначено в запису на меморіальній дошці.

Крім цього, у правому нижньому куті дошки згадана російською мовою цитата з твору Олександра Солженіцина “Архіпелаг ГУЛАГ”: “Всі чехи потім розібралися, які росіяни врятували їм місто?”.

Намір поставити пам’ятник власівцях місцева влада вперше висловили восени 2019 року. У відповідь посольство Росії в Чехії висловило протест, так як РОА була колабораціоністської армії, створеної керівництвом “третього рейху” і що установка пам’ятника порушить міжнародні зобов’язання Чехії Конвенції ООН про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Втім, сама по собі художня композиція пам’ятника вже стала предметом обговорення в Росії.

“Маленький танк, придавлений величезною нацистської каскою, при цьому узятий на несообразный триметровий стовп – на наш погляд, точне символічне відображення ролі і місця РОА в історії. Можливо, автори мали на увазі щось інше, але художня правда взяла верх”, – написав телеграм-канал “Росія в глобальній політиці”.

Раніше “Країна” повідомляла, що слідчий комітет Росії завів кримінальну справу після знесення пам’ятника Конєву в Празі.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь