У Раді хочуть дозволити складати адмінпротокол за відсутності порушника

Новини України

У “Слуги народу” хочуть дозволяти складати адмінпротоколи за відсутності порушника

Якщо проект документа візьмуть, скласти адмінпротокол на будь-яку людину можна буде і без його присутності. Фото: npu.gov.ua

Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики, нардеп від фракції “Слуга народу” Андрій Костін ініціював зміну порядку складання протоколу про адміністративне правопорушення. Він запропонував дозволити оформляти такі протоколи без присутності правопорушника.

Відповідний проект закону за №3327 зареєстрований у Верховній Раді 13 квітня.

Згідно з чинними правилами, складають адмінпротокол протягом 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, і тільки в його присутності. У новій редакції законодавчих актів про порядок складання адмінпротоколів документ можна оформити і три місяці (максимум), причому без присутності правопорушника.

Також автор змін запропонував ввести норму, що якщо особа не була присутня під час складання протоколу, то другий примірник документа повинен бути направлений за адресою його проживання або служби. При цьому незрозуміло, яким чином буде підтверджуватися доставка та вручення такого протоколу.

Правознавці вже прокоментували ініціативу і відзначили, що після нововведення громадяни не зможуть давати пояснення або зауваження до протоколу, а також вчасно збирати докази, наприклад, показання свідків.

Як писала “Країна”, до 23 квітня за порушення карантинних заходів з киян за дминпротоколам і судам стягнули 177 тисяч гривень штрафів.

Ми також розповідали, що з-за неправильно складених “карантинних” протоколів суди не призначають штрафи порушникам.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь