У Росії запровадять голосування поштою з-за коронавіруса

Новини України

З-за коронавіруса в Росії запровадять механізм голосування на виборах поштою

З-за коронавіруса в Росії запровадять механізм голосування на виборах поштою. Фото: Пошта Росії

У Росії, на тлі активного поширення коронавіруса, готуються дозволити громадянам брати участь у виборах дистанційно. Відповідний законопроект вже підготувала адміністрація президента Володимира Путіна. Парламент розгляне документ вже в найближчі дні.

Про це з посиланням на власні джерела в Кремлі, Думі і партії “Єдина Росія” розповіли у виданні “Проект”.

Так, російські депутати незабаром проголосують за внесення поправок до виборчого закону, які дозволять Центрвиборчкому змінювати процедуру голосування в умовах карантину. Законопроект передбачає запровадження голосування по пошті, електронного голосування та інших форм електоральної участі без особистої присутності на виборчій дільниці. Також проектом закону дозволяється проводити голосування достроково на виборах Думи і президента.

Повідомляється, що ця ініціатива покликана допомогти уникнути скасування єдиного дня голосування восени, у разі якщо в деяких регіонах там доведеться зберегти карантин. В “Єдиної Росії” відзначають, що така форма голосування вигідна владі, так як вона може дозволити краще контролювати результат на виборах.

Крім єдиного дня голосування, нові механізми участі на виборах можуть стати в нагоді і під час голосування за поправки до Конституції РФ, які в тому числі передбачають “обнулення” президентських термінів Володимира Путіна.

Нагадаємо, що дистанційний формат участі на виборах розглядають і в Україні. Так, механізм онлайн-голосування планується впровадити в додаток “Дія”.

Також ми писали, що 17 березня, до введення карантину в Росії, Путін затвердив формулювання питання на референдумі. Очікувалося, що він відбудеться 22 квітня, однак коронавірус змінив плани російської влади.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь