У США обіцяють створити сотні мільйонів доз вакцин проти COVID-19 до 2021 року

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

У США головний експерт з інфекційних захворювань робочої групи Білого дому Ентоні Фаучі заявив, що до січня наступного року в США можуть бути готові сотні мільйонів доз вакцини проти коронавіруса COVID-19, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на телеканал NBC.

“Я так думаю”, – заявив Фаучі, відповідаючи на питання кореспондента телеканалу про те, чи можливо до січня підготувати сотні мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

“Ми хочемо діяти швидко, але в той же час хочемо переконатися, що вона буде безпечна і ефективна, – додав Фаучі. – Я думаю, це можливо у випадку, якщо все складеться”.

Фаучі нагадав, що раніше в цьому році вже заявляв про терміни створення вакцини і січень 2021 року не так вже далекий від його початкових прогнозів.

“Я говорив в січні або лютому, що це (створення вакцини) займе від року до 18 місяців, у січні якраз буде рік”, – підкреслив Фаучі.

Готовність вакцини до початку наступного року залежить від результату її клінічних випробувань. Над розробкою вакцини працюють такі компанії, як Johnson & Johnson, Moderna, а також Оксфордський університет.

Газета The New York Times цього тижня писала, що команда Оксфорда, ймовірно, досягла великого прогресу у створенні вакцини.

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що, за даними його джерел, адміністрація президента США Дональда Трампа здійснює проект “Операція надзвукова швидкість”, мета якого – об’єднати приватні фармацевтичні компанії, урядові установи і військових, щоб спробувати скоротити час розробки вакцини проти коронавіруса на вісім місяців. Мета проекту – отримати 300 млн доз вакцини до січня 2021 року.

“Операція надзвукова швидкість” буде використовувати урядові ресурси для швидкого тестування найбільш перспективних експериментальних вакцин у світі на тварин, а потім почне скоординовані клінічні випробування на людях.

Як заявив один із співрозмовників агентства, проект обійдеться у мільярди доларів вже наявних у розпорядженні уряду.

Залишити відповідь