У США попередили про руйнівної другої хвилі коронавіруса

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Друга хвиля епідемії коронавіруса в США може стати страшнішою, ніж перша. Про це заявив директор Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC) Роберт Редфілд в інтерв’ю The Washington Post.

“Існує ймовірність, що атака вірусу на нашу країну наступної зими буде навіть більш складною, ніж та, яку ми тільки що пройшли”, – сказав він. Редфілд вважає, що нова хвиля коронавіруса може збігтися з епідемією сезонного грипу, передає РБК.

Хронологічний збіг спалахів відразу двох респіраторних захворювань може призвести до “неймовірною навантаженні на систему охорони здоров’я, вважає Редфілд. Федеральна влада і керівництво американських штатів, на думку глави CDC, повинні використовувати найближчі місяці для підготовки до можливої майбутньої подвійний епідемії.

Зокрема, влітку чиновники від охорони здоров’я повинні донести до громадян США важливість щеплення від грипу. Це допоможе звести до мінімуму кількість важких хворих на грип і вивільнити лікарняні ліжка для заражених коронавірусом.

Крім того, незважаючи на поступове зняття карантинних заходів у країні, владі потрібно і далі підкреслювати необхідність соціального дистанціювання. Медикам слід удосконалювати виявлення контактних пацієнтів – це попередить виникнення вогнищ захворювання.

Раніше в квітні керівник групи експертів з лікування пневмонії у Шанхаї Чжан Вэньхун висловив упевненість, що в листопаді настане друга хвиля епідемії COVID-19. Свою думку він пояснив тим, що коронавірус схильний до низьких температур і буде взимку поширюватися швидше.

Академік РАН Сергій Недоспасов також не виключив другу хвилю коронавіруса. За його словами, вона можлива за відсутності профілактичної вакцини від захворювання. Імунолог при цьому вважає, що повторний спалах COVID-19 буде менш масштабною.

Між тим директор російського Науково-дослідного центру епідеміології і мікробіології академік Олександр Гінзбург говорить про передчасність прогнозів щодо термінів завершення пандемії коронавіруса. “Дати точний прогноз, коли закінчиться пандемія, ми зараз не в змозі”, – сказав Гінцбург в інтерв’ю “Інтерфаксу”.

Він зазначив, що для такого прогнозу “необхідно мати конкретні факти і цифри, що показують хід розвитку епідеміологічного процесу”. “Але для цього необхідно мати серйозну геоінформаційну модель, яка показує розвиток епідемії не на всій земній кулі, а в конкретному регіоні, кожен з яких відрізняється своїми особливостями”, – пояснив учений.

Академік сказав, що теоретично “такі, навіть багаторівневі моделі, створити можна, але для цього повинен в країні працювати національний банк сироватки, якого у нас, на жаль, немає”.
Відповідаючи на одне з питань, він сказав, що такий банк є в США, але він настільки закритий, так як знаходиться практично на території ЦРУ, що зрозуміти, що там робиться і з даними там працюють, неможливо”.

Вчений пояснив, що національний банк сироватки допомагає визначити імунітет у людей за різними параметрами, що захищає їх від носіїв інфекції. “Цей так званий популяційний імунітет плюс дані про щільність населення в регіонах, про розвиток транспортних потоків і дозволяє створити математичний апарат, з допомогою якого вчені можуть прогнозувати розвиток захворювань”, – сказав академік.

Залишити відповідь