У США вчені працюють над маскою, яка визначає коронавірус

Новини України

У США придумали маску, яка світиться, якщо людина інфікована коронавірусом

У США вчені працюють над маскою, яка світиться при наявності коронавіруса. Фото: Facebook

У США, де успішно пройшли випробування вакцини проти SARS-CoV-2, дослідники працюють над створенням маски для особи, яка здатна сповіщати про наявність коронавіруса у того, хто її носить. При контакті з вірусом поверхню маски може забарвлюватися в яскраві флуоресцентні кольори.

Про це розповіли вчені з Гарварда і Массачусетського технологічного інституту, передає видання Business Insider.

Повідомляється, що ця ж група дослідників ще в 2014 році розробляла хімічні сенсори для виявлення вірусу Еболи, а в 2016 році – для визначення зараження вірусом Зіку. Протягом останніх тижнів учені випробовують технологію визначення коронавіруса в людській слині.

Очікується, що сенсори, вбудовані в маски, будуть давати флуоресцентний сигнал при кашлі, диханні або чханні, щоб оповістити про наявність у людини коронавіруса.

За даними експертів, маски з вбудованими сенсорами можуть стати більш дешевим способом визначити наявність коронавіруса. У 2016 році вчені оцінювали вартість сенсора в $20.

Тим часом українські нардепи носять дизайнерські маски і респіратори вартістю до 3 тисяч гривень.

Нагадаємо, що міністерство охорони здоров’я України готується почати масове ІФА-тестування населення на антитіла до коронавирусной хвороби Covid-19 вже на цьому тижні.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь