У США з-за епідемії коронавіруса зафіксований сплеск отруєнь дезінфекторами

Новини України

Із-за страху перед коронавірусом здорові люди масово труяться дезінфекторами

З дезінфекторами потрібно поводитися обережно. Фото: flickr.com

Страх заразитися коронавірусом привів у США до збільшення випадків отруєнь миючими та дезінфікуючими засобами. Намагаючись убезпечити себе від хвороби, багато людей дезінфікують все, що можна і роблять це неправильно.

Про це повідомляє науково-популярний портал Naked Science з посиланням на інформацію Національної системи даних США про отрути (NPDS).

У NPDS порахували, що з січня по березень в країні зафіксували 45 550 звернень до токсикологічні центри з приводу наслідків впливу миючих і дезінфікуючих засобів. Це на 20,4% більше, ніж число аналогічних звернень у січні-березні 2019 року, і на 16,4% вище числа звернень за перші три місяці 2018-го.

Зростання числа негативних впливів, пов’язаних з побутовою хімією, відзначається у всіх вікових групах.

У 2020 році найбільший приріст порівняно з попереднім роком спостерігається за кількістю отруєнь відбілювачами (приріст на 62,1%). Також відзначено значне зростання кількості звернень, пов’язаних з використанням неспиртовых дезінфектантів та знешкоджуючих засобів для рук (на 36,7%). Велика частина звернень пов’язана з вдиханням парів дезінфектантів та миючих засобів.

Нерозуміння принципів дії дезінфікуючих препаратів і паніка призводять до того, що люди труять себе та своїх близьких, влаштовуючи будинку “хімічні лабораторії”. Наприклад, одна жінка звернулася за медичною допомогою з-за проблем з диханням і кашлем після того, як намагалася мити куплені продукти у раковині, заповненої гарячою водою, оцтом і 10%-ним розчином відбілювача.

Неакуратне поводження з дезінфекторами часто викликає отруєння серед маленьких дітей. Відзначається високий відсоток госпіталізації дітей дошкільного віку, які дихали або навіть пробували спиртовмісні дезінфектанти – через недогляд або з-за того, що батьки безтурботно залишили кошти на видному місці.

В США стверджують, що надані токсикологическими центрами дані не відображають реальної картини того, що відбувається, так як за медичною допомогою звертаються далеко не всі потерпілі.

Причинами зростання отруєнь фахівці називають не тільки страх захворіти, але і повідомлення ЗМІ про критичну нестачу побутової хімії в магазинах з-за епідемії Covid-19. Крім того, багато людей просто неправильно застосовують чистячі і дезинфікуючі засоби: порушують рекомендовані дозування, змішують кілька агресивних субстанцій, які не використовують рукавички і не провітрюють приміщення.

Як писала “Країна”, сьогодні український Кабмін ввів держрегулювання цін на деякі антисептики і дезінфікуючі засоби.

Ми також повідомляли, що в київському СІЗО немає дезінфекторів і засобів захисту для боротьби з коронавірусом.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь