У США задумалися про введення більш жорстких економічних заходів проти Китаю

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість посилення заходів проти КНР у зв’язку зі спалахом коронавіруса. Це загрожує угоди про першій фазі торгової угоди, укладеною в січні, пише The Financial Times.

Трамп попередив про можливу відмову від угоди, якщо Пекін не виконає свої зобов’язання за закупівлю американських товарів. У середу президент заявив, що адміністрація США в найближчі два тижні оцінить дотримання Китаєм умов угоди.

Експорт американських товарів у Китай різко скоротився в першому кварталі, перекресливши надії на те, що Пекін зможе швидко наростити закупівлю американської сільськогосподарської і промислової продукції, передає “Інтерфакс”.

За словами колишнього чиновника Мінфіну США і наукового співробітника Центру стратегічних і міжнародних досліджень Стефані Сігал, криза, викликана спалахом коронавіруса, прискорив наростання напруженості між Вашингтоном і Пекіном.

“Можна було очікувати сценарію, при якому визнавалося б, що пандемія вимагає багатосторонньої кооперації і координації. Однак обидві сторони звинувачують один одного у сформованій ситуації у світі”, – зазначила вона.

Як зазначає газета, Трамп зацікавлений в посиленні риторики по відношенню до Пекіну у зв’язку з майбутніми президентськими виборами в США. Потенційний противник чинного президента від Демократичної партії Джо Байден звинуватив його в применшення загрози коронавіруса на початку епідемії.

У середу Трамп заявив, що кризова ситуація, яка виникла у зв’язку з поширенням коронавіруса, виявилася для США гірше, ніж атака на Перл-Харбор і теракти 11 вересня. “Цього не повинно було статися, – додав американський лідер. – Це можна було зупинити в Китаї”.

У квітні міністерство торгівлі США посилив контроль експорту напівпровідників в ряд країн, включаючи Китай. За повідомленнями ЗМІ, президент США також розглядає можливість заборонити пенсійному фонду державних службовців Thrift Savings Plan інвестувати в китайські компанії.

Крім цього, Трамп 1 травня підписав указ про обмеження імпорту компонентів, що використовуються в лініях електропередач, у тому числі і китайських. У той же час, президент заявив, що не вважає хорошою ідею відмовитися від боргових зобов’язань перед КНР для відшкодування збитків від коронавіруса. “Ми могли б просто ввести ще мита. (…) Є й безліч інших варіантів”, – сказав він на брифінгу в Білому домі.

У Конгресі США також зростає бажання посилення протистояння з Пекіном на тлі побоювань, що Китай вийде з кризи ще більш сильним економічним і стратегічним супротивником. “Пандемія вивела Китай на перший план, і багато говорять про те, що потрібно притягнути його до відповідальності”, – заявив помічник одного конгресмена-республіканця.

Тим часом американські ділові кола побоюються, що загострення торговельних відносин між двома країнами може посилити рецесію в США і у всьому світі. “Ми не повинні вибирати рішення, які підірвуть наше економічне відновлення в той час, коли необхідно конструктивне та прагматичне співробітництво між двома урядами”, – вважає голова відділу міжнародних відносин Торгової палати США Майрон Діамант.

За його словами, першорядним завданням двох країн є налагодження спільної роботи для боротьби з вірусом і відновлення зростання світової економіки.

Залишити відповідь