У третини українців у містах немає гарячої води

Новини України

Третина населення міст України не має доступу до гарячої води – ЮНІСЕФ

У третини українців у містах немає гарячої води. Фото: Pixabay

Тільки у 67,5% жителів великих міст України є гаряча вода.

Про це йдеться в дослідженні фонду ЮНІСЕФ.

Як наголошується в дослідженні, нерівність житлових умов робить певні групи населення особливо вразливими під час загальнонаціонального карантину.

Згідно аналізу, існує значна нерівність умов проживання (наявність водопроводу, каналізації та гарячого водопостачання) між 10% найбагатших і 10% найбідніших.)

Крім того, нерівність житлових умов наголошується в розрізі місто – село. 67,5% жителів великих міст відзначили наявність гарячого водопостачання у сільській місцевості таких виявилося лише 19,2%.

Також 33,4% сімей з дітьми в сільській місцевості вказали на відсутність у домогосподарстві водопроводу у зв’язку з нестачею коштів, 35,1% не мають ванни або душової кімнати всередині житла, а 43,8% – туалету всередині житла. Серед усіх українських домогосподарств ці показники приблизно вдвічі нижче.

Відзначається, що в складних умовах під час карантину опинилися сім’ї з дітьми, особливо багатодітні. Серед них більше половини живуть у квартирах, площею не більше 40 м2.

При цьому кожен десятий дитина в містах страждає від крайньої недостатності житлової площі (менше 5 м2 на людину). Особливо вразливими є міські сім’ї з дітьми до шести років: серед цієї категорії 12,2% сімей живуть в умовах, при яких житлова площа не перевищує 5 м2 на людину.

Нагадаємо, раніше в ЮНІСЕФ повідомили, що з-за коронавіруса бідними можуть стати 43,6% українців. Пізніше в Мінсоцполітики заявили, що поки не чекають різкого зубожіння українців.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь