У вівторок ціна на нафту піднялася з мінусових значень і знову прискорила падіння

Новини України

Нафта Brent впала до $19,76 за барель

Нафта дешевшає на торгах. Фото: seanews.ru

Червневі ф’ючерси на нафту Brent і WTI посилили падіння на торгах у вівторок, в той час, як ціна травневих контрактів, після вчорашніх сенсаційних відміток на негативних величинах, повернулася в позитивну зону.

Вартість червневих ф’ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures до 18:25 за Києвом у вівторок склала $19,76 за барель, що на $5,81 (22,72%) нижче рівня попередньої сесії. У ході торгів ціна цих контрактів опускалася до $18,1 за барель – мінімуму з 2002 року.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Ф’ючерси на WTI на червень на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) впали в ціні до цього часу на $6,3 (30,84%) – до $14,13 за барель. Їх вартість опускалася протягом сесії до $11,6 за барель, що відповідає мінімуму з 1999 року, свідчать дані FactSet.

Травневі ф’ючерси на WTI, термін дії яких закінчується разом із закінченням основної сесії на NYMEX у вівторок (21:30 за Києвом), вийшли з негативної зони. Їх вартість становить $5,09 за барель. До закінчення торгів у понеділок ціна травневих контрактів впала до мінус $37,63 за барель.

За даними IHS Markit, обсяг торгівлі червневими ф’ючерсними у вівторок в п’ять разів вище, ніж травневими.

Обмеження, що вводяться урядами держав по всьому світу з метою стримування поширення коронавіруса, завдали важкого удару по попиту на нафту, в той час як угода держав ОПЕК+ про обмеження видобутку ще не почала діяти. В цих умовах глобальні потужності для зберігання нафти виявилися фактично вичерпаними.

“Екстремальні умови і, особливо, брак резервуарних потужностей збережуться доти, поки діють обмеження, які потребують соціального дистанціювання у зв’язку з пандемією COVID-19, не будуть зняті, і скорочення видобутку не почне знижувати величезний надлишок нафти на ринку”, – відзначає віце-президент IHS Markit Джим Буркхард.

“Обмеження видобутку і зняття обмежень можуть скоротити надлишок нафти на ринку на 17 млн барелів на добу цієї весни”, – вважає Буркхард.

Раніше “Країна” писала про те, що скільки коштуватиме бензин в Україні після рекордного обвалу цін на нафту.

Також ми повідомляли, що Саудівська Аравія вирішила рятувати різко дешевшає нафта.

Залишити відповідь