У ВООЗ прокоментували висилку своїх фахівців з Бурунді

Новини Світу

I,Yann / wikimedia.org

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) отримала повідомлення влади Бурунді про те, що четверо її співробітників повинні покинути країну. В даний час організація з’ясовує мотиви цього рішення, заявила в п’ятницю на брифінгу в Женеві офіційний представник ВООЗ Фадела Шаїб.

“Ми були поінформовані 13 травня про те, що четверо наших колег з бюро ВООЗ в Бурунді повинні покинути країну. Ми, як і раніше, обговорюємо це питання з владою Бурунді, щоб зрозуміти причини даного рішення”, – сказала вона. Офіційний представник наголосила, що ВООЗ “залишається повністю залученою до надання технічної підтримки Бурунді” в боротьбі з коронавірусом, а також в інших питаннях охорони здоров’я, передає ТАСС.

“Бурунді – важлива країна для ВООЗ, ми продовжимо з ними працювати у всіх сферах охорони здоров’я”, – зазначила Шаїб. За її словами, 14 травня співробітники ВООЗ все ще перебували в цій країні, оскільки “для репатріації потрібно вжити заходів”.

“В умовах обмежень на пересування виїхати з країни нелегко”, – уклала вона.

Як повідомило в четвер AFP з посиланням на джерело в адміністрації Бурунді, співробітники ВООЗ “будуть вислані з країни, так як міністерство охорони здоров’я повністю виключає ВООЗ [з вирішення проблеми коронавіруса] і звинувачує її в неприпустиме втручання в це питання”.

Місяць тому МЗС Бурунді вже починав подібну процедуру, але вона була перервана після переговорів президента країни П’єра Нкурунзизы і генерального директора ВООЗ Тедроса Аданома Гебрейесуса. Уряд Бурунді неодноразово піддавалося критиці з боку медиків та опозиційних політиків, які стверджують, що влада замовчує число випадків зараження коронавірусом в країні.

На 20 травня в країні призначено президентські і парламентські вибори. Хоча Бурунді закрила кордони у зв’язку з поширенням коронавіруса, інші заходи з протидії пандемії не приймалися. З початку виборчої кампанії 27 квітня різні політичні збори проходять при великому скупченні людей і без будь-яких посилених санітарних заходів. Жителям лише радять регулярно мити руки і уникати рукостискань.

При цьому влада надають лише мінімальне сприяння в дотриманні гігієнічних процедур. Так, виборча комісія Бурунді надала відра і мило організаторам мітингу правлячої партії у столичній Гітезі. Але число людей занадто велике, щоб отримати достатньо води, щоб кожен вимив руки або продезінфікував їх”, – заявив один з учасників мітингу, що відбувся 28 квітня. Його слова призводило агентство Regnum.

Залишити відповідь