У ВООЗ відповіли на питання, чи могли коронавірус створити штучно

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) впевнена, що коронавірус має тваринне походження, заявила офіційний представник організації Фадела Шаїб, передає ТАСС. Журналісти попросили представника ВООЗ прокоментувати припущення про те, що коронавірус міг бути штучно створений в лабораторії,

“Всі наявні дані вказують на тварину походження вірусу і на те, що це не вірус, що піддався маніпуляціям або синтезований в лабораторії або де-небудь ще”, – цитує Reuters заяву Шаїб на брифінгу в Женеві. “Швидше за все, – підкреслила вона, -цей вірус тваринного походження”.

Джерелом коронавіруса були кажани, передполагают експерти ВООЗ. Як саме вірус подолав видовий бар’єр і передався людям, поки невідомо, але “безсумнівно” був якийсь проміжний носій.

При цьому представник ВООЗ не стала коментувати версію про те, що вірус міг випадково вирватися з лабораторії Уханьского інституту вірусології.

Нагадаємо, минулого тижня президент США Дональд Трамп повідомив, що США розслідують обставини появи коронавіруса COVID-19. При цьому він висловив невдоволення тим, як ВООЗ відреагувала на пандемію коронавіруса. Крім того, заявив Трамп, ВООЗ “занадто лояльно” относлась до Китаю.

ВООЗ, нагадав Трамп, брала слова Китаю на віру і не перевіряла їх, захищала дії китайського уряду, хвалила влади КНР “за так звану транспарентність” і навіть “просувала китайську дезінформацію про вірус, говорячи про неможливість передачі від людини до людини і про відсутність необхідності у закритті кордонів”. І, звісно, не визнала своїх помилок.

Президент також не вірить, що найбільше смертей від захворювання було в США.

Він призупинив фінансування організації на час розслідування, яке має виявити роль ВООЗ в “провалах у запобіганні поширення коронавіруса і приховуванні інформації про нього”.
“ВООЗ провалила свою основну обов’язок, і тепер її треба закликати до відповіді. Після десятків років нарешті прийшов час”, – упевнений Трамп.

Пекін щорічно перераховує у фонд організації всього 40 млн доларів, у той час як США – від 400 млн до 500 млн доларів, і, як найбільший донор, повинні вимагати від організації відкритості та підзвітності, вважають у Вашингтоні.

В кінці січня про можливе штучне походження коронавирусной інфекції заявив сенатор-республіканець Тому Коттон. Він пригадав, що в Ухані знаходиться єдина в КНР суперлаборатория четвертого рівня біобезпеки, яка працює з найбільш смертоносними патогенними мікроорганізмами в світі”.

Припущення про зараження коронавірусом в лабораторії в Ухані прозвучало і в ефірі улюбленого Трампом телеканалу Fox News з посиланням на джерела в Китаї. Там стверджували, поширення коронавіруса почалося випадково, після того, як один із співробітників інституту заразився в ході досліджень.

При цьому Китай “на 100 відсотків” приховав або змінив дані про зараження коронавіруса: лікарі і журналісти, які попереджали про розвиток вірусу “зникли”. Крім того, Китай швидко припинив поїздки з Уханя в інші регіони країни, але не припинив міжнародні рейси з Уханя.

Колишній керівник британської розвідки MI-6 Джон Соерс також звинуватив владу Китаю в тому, що вони приховали від світу інформацію про масштабність захворювання.

Представник МЗС КНР заявив про безпідставність інформації про лабораторне походження вірусу, додавши, що цим повинні займатися фахівці.

Залишити відповідь