У ВООЗ заявили про загрозу спалахів кору та поліомієліту

Новини України

З-за коронавіруса у світі можуть статися спалаху кору та поліомієліту – ВООЗ

У ВООЗ заявили, що із-за коронавіруса можуть статися спалаху кору та поліомієліту. Фото: Flickr

Коронавірусна інфекція може призвести до збоїв в роботі служб вакцинації, внаслідок чого людство може зіткнутися зі спалахами інфекційних захворювань, таких як кір і поліомієліт.

Про це повідомляють в заяві ВООЗ, у четвер, 23 квітня.

У ВООЗ нагадали, що коли служби вакцинації під час надзвичайних ситуацій починають працювати з перебоями, зростає ризик таких хвороб, як кір і поліомієліт. Прикладом цьому може служити спалах кору в 2019 році в Демократичній Республіці Конго, яка забрала понад 6 тис. життів.

Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що в умовах нинішньої пандемії не можна програти битву за захист всіх і всюди проти захворювань, які можна попередити за допомогою вакцин.

“Якщо ми не будемо проводити вакцинацію, то ці хвороби повернуться”, – сказав він.

За оцінкою ВООЗ, до пандемії коронавіруса в світі був досягнутий величезний прогрес у забезпеченні імунізації дітей. Зокрема, в 2018 році 86% дітей у віці до п’яти років були вакциновані від дифтерії, правця і коклюшу. У 2000 році охоплення вакцинацією складав 72%, а в 1980 – тільки 20%. Але, за прогнозами організації, нинішній рівень вакцинації все ще не дотягує до 95-відсоткового охоплення, який необхідний для повного захисту від спалахів цих захворювань.

ВООЗ закликала держави в умовах спалаху коронавіруса “захистити служби імунізації” і здійснити термінові програми вакцинації в тих місцях, де їх робота була перервана.

Раніше ми повідомляли, що у ВООЗ розповіли, коли можна чекати на офіційну вакцину від коронавіруса.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Україна увійшла в топ-5 країн світу по захворюваності на кір.

Залишити відповідь