У Європі і Британії набув заборона на ментолові сигарети

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

20 травня в країнах Євросоюзу і Великобританії починає діяти заборона на продаж ментолових сигарет, фільтрів, паперу та капсул, що містять ароматизатори. Рішення про поетапне заборону тютюнових виробів з характерним смаком було прийнято ще в 2014 році директивою ЄС. У Британії також не можна буде купити тонкі сигарети.

Нова міра розрахована на скорочення числа молодих курців, які часто впевнені, що ментолові сигарети менш небезпечні, так як ментол може зменшити кашель і неприємні відчуття в горлі. Крім того, через приємного смаку споживачам таких сигарет буває складніше кинути палити.

Насправді за своїм впливом на організм сигарети з різними смаками ніяк не відрізняються від звичайних і все так само сприяють розвитку раку та інших захворювань. Крім того, курці сигарет з ментолом часто вдихають дим більш глибоко і довше затримують його в легенях, пише Російська служба BBC.

Американська дослідницька компанія проводила опитування серед людей, які хотіли б кинути курити: з любителів ментолових сигарет не змогли розлучитися зі звичкою 69% опитаних, у той час як серед курців сигарети без таких добавок 54%. Тютюнові компанії Philip Morris, British American Tobacco і Japan Tobacco намагалися оскаржити ментоловий заборону, але програли в суді.

Проти закону, за даними ЗМІ, виступають іспанці. А в 2013 році, коли обмежувальні заходи тільки обговорювалися, колишній канцлер Німеччини Гельмут Шмідт, якому тоді було 94 роки, купив не менше 200 блоків ментолових сигарет. Запасу має вистачити на три роки, але Шмідт помер раніше, у 2015 році.

Залишити відповідь