Учасники військових ігор в Ухані в жовтні 2019 року скаржилися на погане самопочуття

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Деякі учасники Всесвітніх військових ігор, які восени минулого року пройшли в китайському місті Ухань, відчули після змагань погіршення самопочуття. Деякі медики і спортсмени вважають, що вже тоді почав поширюватися коронавірус.

У жовтні 2019 року в змаганнях в Китаї брали участь близько 10 тисяч осіб з різних країн світу. Серед них виявилася французька пятиборка Елоді Клувель. За її словами, відразу після змагань вона захворіла. Тепер Клувель вважає, що тоді вона перехворіла COVID-19, пише Le Figaro.

“Багато спортсменів, які брали участь у Всесвітніх військових іграх, захворіли. Нещодавно ми спілкувалися з військовим лікарем, який нам сказав: “Я думаю, що у вас був коронавірус, тому що багато члени цієї спортивної делегації захворіли”, – додала Клувель.

Однак деякі спортсмени сумніваються в тому, що вони дійсно ще в жовтні могли заразитися коронавірусом в КНР. За словами Алоизы Реторна, яка виступає в команді Франції з вітрильного спорту, вона “не думає, що тоді були серйозні ризики зараження”.

У жовтні 2019 року у світі не велася боротьба проти коронавіруса. Перші повідомлення про те, що він поширюється в Ухані, з’явилися через кілька тижнів після Всесвітніх військових ігор, передає “Інтерфакс”.

У бельгійській команді, яку на іграх представляла делегація у 80 чоловік, також вказали, що “ніщо конкретно не дозволяє підтвердити гіпотезу про можливе зараження спортсменів у жовтні 2019 року.

“Наприкінці листопада – початку грудня деякі учасники скаржилися на біль у горлі, кашель, пропадав голос, але жодні з цих симптомів не вимагали особливих заходів і ніколи не пов’язувалися з участю у військових іграх”, – зазначили джерела видання в міністерстві оборони Бельгії.

У французькому міністерстві оборони сказали, що під час ігор ніхто ще не знав про COVID-19. Крім того, у міністерстві пояснили, що французькі спортсмени регулярно проходили медогляд і не було виявлено симптомів, які могли б вказувати на зараження коронавірусом.

Всесвітні військові ігри – це змагання з різних видів спорту, організовані для спортсменів-військовослужбовців. Проходять як літні, так і зимові військові ігри.

Коронавірус COVID-19 почав поширюватися з Уханя. До цих пір ведуться суперечки з приводу того, коли саме почалося поширення інфекції. 3 травня французький лікар, завідувач двома відділеннями реанімації паризького регіону Ів Коен розповів в інтерв’ю, що в його лікарні була проведена перевірка аналізів, взятих ще до початку епідемії у пацієнтів з симптомами грипу. Проби пацієнта з пневмонією, госпіталізованого в період з 27 по 29 грудня 2019 року, виявилися covid-позитивними. Цей пацієнт не відвідував країни, звідки, як прийнято вважати, почався спалах епідемії. Більше того, до того, як захворіти, він майже 5 місяців не залишав Францію. При цьому поки що неможливо сказати, чи є цей пацієнт “нульовим” у Франції.

Раніше найпершими заразилися у Франції вважалися двоє пацієнтів, які відвідували китайську провінцію Хубей. Коен закликав колег-вірусологів також перевірити на COVID-19 грудневі та січневі тести.

Перші випадки зараження, про яких влада Китаю повідомили ВООЗ, ставилися до 31 грудня. Тому лікарі вважали, що коронавірусна інфекція потрапила в Європу лише в січні 2020 року.

Проте епідемія в Китаї почалася набагато раніше, стверджує розвідка США. За її даними, вже в листопаді китайські власті ввели обмеження на пересування громадян в Ухані, почали проводити масові закупівлі медичних товарів (масок, хірургічних халатів, рукавичок) і скорочувати їх експорт.
Президент США Дональд Трамп звинуватив КНР у приховуванні справжніх масштабів спалаху коронавіруса, заявивши, що вірус прийшов з Китаю, що влада країни здійснили помилку на ранньому етапі боротьби з поширенням вірусу і ввели в оману світову спільноту, намагаючись приховати її.

Залишити відповідь