Україна до кінця 2020 року не буде платити за позовами програним

Новини України

Україна дозволила собі до кінця 2020 року не платити по всім судам програним

Україна поки не буде платити по програним позовами. Фото: Facebook/ NationalBankOfUkraine

Україна, тільки за позовами до ЄСПЛ виплатила потерпілим більше мільярда гривень за 5 років, вирішила зупинити виплати за рішеннями судів до кінця поточного року. Державне казначейство буде накопичувати боргові зобов’язання.

Про це повідомляє сайт UBR з посиланням на рішення міститься в нещодавно прийнятих змінах до закону “Про державний бюджет”.

Рішення про стягнення коштів з державного та місцевого бюджетів виконують виключно органи Державної казначейської служби України. Ці повноваження передбачені ч. 1 ст. 25 Бюджетного кодексу. У ній говориться, що Казначейська служба україни здійснює безспірне списання коштів державного та місцевого бюджетів на підставі рішення суду.

Однак парламент припинив застосування згаданої статті Бюджетного кодексу до 1 січня 2021 року.

“До кінця цього року Державна казначейська служба, по суті, позбавлена своїх повноважень на безспірне списання коштів державного та місцевого бюджетів на підставі рішення суду. Тепер, навіть маючи на руках набрало законної сили рішення суду про стягнення з бюджету грошових коштів та відповідний виконавчий документ, отримати належні суми буде неможливо”, – прокоментував ситуацію юрист Стас Карпов.

Держказначейство продовжує прийом документів на виплату, але самих виплат не робить, а лише формує чергу із заявників. Експерти не беруться оцінити, скільки заяв і на яку суму накопичиться до наступного року, і який термін знадобиться державі, щоб розрахуватись з усіма боргами.

Між тим Україна чекає від МВФ черговий кредит, який збільшить суму зовнішнього боргу країни на 5 млрд доларів без урахування відсотків.

Раніше “Країна” повідомляла, що з 2021 року уряду України доведеться виплачувати кредиторам компенсацію за списані в 2015 році $3,8 млрд держборгу.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь