Українець Василь Омелянович вчинив самогубство на станції Академік Вернадський

Новини України

На українській антарктичній станції покінчив з собою кухар

На станції “Академік Вернадський” помер Василь Омелянович. Фото: uac.gov.ua

У п’ятницю, 8 травня, на українській антарктичній станції “Академік Вернадський” помер кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович.

Про це повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

“Ми всі знали Василя як дуже спокійного, виваженого і добру людину, справжнього професіонала. Це була вже п’ята його експедиція на станцію “Академік Вернадський”, – сказав керівник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

За його словами, зараз з’ясовуються всі обставини смерті Омеляновича. Попередньо встановлено, що він покінчив з собою з-за особистих проблем.

“На жаль, всі ми живі люди, і ніхто наперед не знає, що для когось стане останньою краплею або “соломинкою, яка зламала спину”. Буде вирішуватися питання доставки тіла в Україну. Обов’язки кухаря на станції зараз по черзі виконуватимуть усі інші учасники експедиції”, – підкреслив Дикий.

Уточнюється, що Омелянович народився в 1985 році в місті Малин Житомирської області. Вперше відправився в експедицію в 2011 році. У своєму останньому пості на Facebook він закликав шанувати і поважати людей і будинку, де на них чекають.

Нагадаємо, в лютому цього року українську антарктичну станцію “Академік Вернадський” покрив малиновий сніг. Вчені пояснюють, що таку забарвлення він придбав через мікроскопічних снігових водоростей. Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламидомонады Chlamydomonas nivalis.

Залишити відповідь