Український лікар, який полетів до Італії, розповів, як працюється за кордоном в умовах епідемії коронавіруса

Новини України

Член делегації українських медиків в Італії розповів, як працюється за кордоном в умовах епідемії коронавіруса

Юрій Сак. Скріншот з відео

Лікар-уролог і керівник госпіталю МВС у Київській області Юрій Сак, у складі групи українських медиків полетів в Італію для допомоги в боротьбі з коронавірусом, розповів про досвід роботи за кордоном.

Враженнями він поділився журналістці програми “Ранок з Інтером”.

За словами лікаря, українців в Італії зустріли радісно, тому що в країні гостро відчувається нестача лікарів. Гостей відправили в регіон, де одна з найскладніших ситуацій з коронавірусом, – Марці.

“Нас привезли в місто Пизеро. Групу з 10 осіб, які залишили тут, інших направили в місто Урбіно. У місті Пизеро є госпіталь, який був визначений як госпіталь, який буде працювати тільки з COVID-позитивними пацієнтами”, – розповів лікар.

Сак описав обстановку в місті: жителі суворо дотримуються карантину, вулиці порожні, магазини і всі розважальні центри закриті. Відкриті тільки продуктові магазини (і то по буднях), а також аптеки.

Усіма засобами індивідуального захисту наших лікарів забезпечила українська сторона. Але італійські колеги діляться всім необхідним, якщо чогось не вистачає.

Юрій повідомив, що пік епідемії коронавіруса в Італії вже пройшов, проте медики продовжують працювати у дві зміни з перервами на обід. З 8:00 з перервою на обід вони перебувають у лікарні, а з 14:00 до 20:00 чергують в госпіталі.

“Цей госпіталь вже був підготовлений для прийому COVID-позитивних пацієнтів. Якщо порівнювати, наприклад, з тим, що було до епідемії, то в цьому госпіталі була лише одна реанімація та 7 апаратів ШВЛ. На сьогоднішній день відкрито 5 реанімаційних відділень та придбано 50 апаратів ШВЛ”, – сказав Сак.

Приїхати в цей госпіталь пацієнт може швидкої допомоги або самостійно, щоб пройти обстеження на коронавірус, однак візит повинен бути обґрунтований. У приймальному відділенні проводять ПЛР-діагностику захворювання. Результат діагностики людина отримує на наступний день. Якщо тест позитивний, а стан середній або важкий, його госпіталізують. Якщо ж пацієнт знаходиться в хорошому стані, навіть незважаючи на позитивний результат його відправляють на самоізоляцію додому і прописують схему лікування.

Всі протоколи лікування Італія передала українським лікарям, щоб вони могли використовувати їх на батьківщині.

 

Відео: YouTube/ Ранок з Інтером

Як повідомляла “Країна”, Україна забезпечує оплату і засоби захисту нашим лікарям в Італії, а італійська сторона – проживання та харчування.

Ми також писали, що окрім лікарів Україна відправила в Італію медичний спирт.

Залишити відповідь