Ураган “Ісайяс” вирує на Карибах і рухається на Флориду (ВІДЕО)

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

В Атлантиці триває дуже активний сезон ураганів. Поки тропічні циклони тут утворюються з рекордним випередженням графіка. Напередодні в Карибському морі сформувався черговий тропічний шторм, якому було присвоєно ім’я “Ісайяс”.

Він є самим раннім тропічним штормом на букву “I”, тобто дев’ятим за рахунком з початку сезону. До цього рекорд належав урагану “Айрін”, який став тропічним штормом 7 серпня 2005 року.

30 липня “Ісайяс” приніс негоду на Великі Антильські острови. Він вийшов на сушу на острові Гаїті – на півдні Домініканської Республіки. При цьому швидкість вітру досягала 95 км/год. У результаті виявилося знищено велику кількість дерев. Без світла залишилися 72 тисячі осіб. Крім того, проливні дощі призвели до повеней. Поки відомо про одного загиблого. Евакуйовано 5 тисяч жителів, передає телеканал CDN.

Також у четвер сильні опади, що обрушилися на Пуерто-Ріко. У затоплених населених пунктах населення евакуювала нацгвардія. У постраждалих від стихії районах виникли проблеми з електропостачанням, електрики не було в 300 тисяч будинків. Інформація про жертви поки не надходила, проводяться пошуки жінки, яка на машині потрапила в бурхливий потік, повідомляє Primera Hora.

31 липня тропічний шторм посилився до урагану і обрушився на південну частину Багамських островів. В даний час він пройшов острів Великий Інагуа і рухається в північно-західному напрямку зі швидкістю 26 км/год, Швидкість вітру зменшилася з 130 до 120 км/год, інформує Національний центр США по спостереженню за ураганами (NHC).

Попередження про ураган діє на всій території Багамських островів. За прогнозами, “Ісайяс” пройде Багами 1 серпня і в той же день наблизиться до східного узбережжя американського штату Флорида, де поки оголошено попередження про тропічному шторму. Потім він буде рухатися вздовж Східного узбережжя США до південно-сходу Канади. Під його прямий удар можуть потрапити штати Південна і Північна Кароліна.

Також у п’ятницю стихія вирувала на островах Теркс і Кайкос – заморської території Великобританії. Сильний вітер повалив дерева, а злива призвела до повеней. Інформація про постраждалих поки не надходила. Місцевим жителям рекомендовано залишатися у приміщеннях. Поліпшення погодних умов очікується 31 липня, повідомляє Stormnews з посиланням на газету Turks and Caicos Sun.

Домініканська Республіка:

Пуерто-Ріко:

Багамські острови:

Теркс і Кайкос:

Залишити відповідь