Уряд Зімбабве викликав на килим посла США після смерті чорношкірого в Міннеаполісі

Новини України

США Зімбабве звинуватили у втручанні у свої внутрішні справи. У Зімбабве викликали на килим американського посла

Міністр Мойо заявив, що Зімбабве не має відношення до протестів у США. Фото: herald.co.zw

Уряд Зімбабве викликало посла США в Хараре після звинувачень Білого дому на адресу зімбабвійських влади про нібито їх втручання в ситуацію з масовими протестами, викликаними смертю чорношкірого жителя Міннеаполіса Джорджа Флойда.

Про це повідомляє зімбабвійська газета The Herald.

У неділю помічник президента США з національної безпеки Роберт о’брайен заявив американської телекомпанії ABC, що деякі країни, включаючи Зімбабве, є “іноземними противниками” і намагаються використовувати нинішні протести в США, щоб втрутитися у внутрішні справи країни.

Міністр закордонних справ і міжнародної торгівлі Зімбабве Сибусисо Мойо 1 червня зустрівся з послом США в Хараре Брайаном Ніколсом і сказав йому, що звинувачення пана о’браєна “помилкові, без яких-небудь фактичних підстав”.

Мойо додав, що претензії завдають серйозної шкоди відносинам двох країн, і без того складним з-за багаторічного обміну нотами протесту і економічних санкцій.

“Зімбабве не є і ніколи не був противником Сполучених Штатів Америки”, – запевнив він.

“Навіть перед обличчям неодноразового втручання в наші внутрішні справи Зімбабве незмінно підтримує статтю 2(4) Статуту Організації Об’єднаних Націй, яка настійно закликає всі держави-члени поважати суверенітет, територіальну цілісність і політичну незалежність інших країн. стану”, – сказав міністр.

Він передав послу Ніколс, що Зімбабве хоче нормальних відносин співробітництва з США, заснованих на взаєморозуміння, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи один одного, що суперечить зауваженням о’браєна.

А один з зімбабвійських чиновників зауважив: “Всякий, хто стежив за недавніми подіями – від трагічної смерті пана Флойда до подальших протестів – зрозуміє, що звинувачення в участі Зімбабве на будь-якому з цих етапів є безглуздими”.

Як писала “Країна”, до неділі протести в США охопили 35 міст, у тому числі найбільші.

Ми також наводили численні фото та відео акцій протесту в різних частинах країни.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь