В Антарктиді вчені досліджують зелений сніг із снігових водоростей

Новини України

Зелений сніг вкрив Антарктиду з-за глобального потепління. Фото

Вчені спостерігають за зеленим снігом. Фото: nat-geo.ru

Уздовж узбережжя Антарктичного півострова все частіше можна зустріти зелений сніг. Це пов’язано із цвітінням мікроскопічних водоростей, які розпускаються по поверхні снігу. Зона зеленого снігу може поширюватися по мірі подальшого глобального потепління.

Про це пише журнал National Geographic з посиланням на вчених з Кембріджського університету Британської антарктичної служби, які склали першу карту ареалу снігових водоростей на основі супутникових даних і спостережень.

Кожна окрема водорість має мікроскопічні розміри, але багатомільйонні колонії організмів фарбують сніг в яскраво-зелений колір, який можна побачити навіть з космосу.

“Ми досягли значного прогресу в розумінні життя на суші в Антарктиді і того, як вона може змінитися в найближчі роки, коли клімат стане тепліше. Снігові водорості є ключовим компонентом здібності континенту поглинати вуглекислий газ з атмосфери за допомогою фотосинтезу”, – сказав один з учасників дослідження водоростей Метт Дейві.

Зараз снігові водорості більш поширені вздовж західного узбережжя Антарктичного півострова, особливо на островах. Вони ростуть у більш теплих районах, де середні температури влітку перевищують 0 градусів за Цельсієм.

Дослідники виявили, що на поширення зелених снігових водоростей сильно впливають морські птахи і ссавці, екскременти яких виступають в якості природного добрива. Більше 60% “зеленого снігу” було знайдено на відстані до п’яти кілометрів від колоній пінгвінів, місць гніздування інших птахів, у тому числі поморників, і ділянок узбережжя, куди виходять тюлені.
 
“Ми виявили 1679 окремих плям квітучих зелених водоростей на сніговій поверхні, які разом займають площу 1,9 квадратних кілометри”, – повідомив Дейві.

 

Фото: nature.com

Майже дві третини квітучих зелених водоростей припадає на невеликі низинні острова без височин. По мірі того як Антарктичний півострів нагрівається через підвищення глобальної температури, ці острови можуть втратити свій річний сніговий покрив, а разом з ним і снігові водорості. Але в той же час вони можуть поширитися далі на височини: на півночі Антарктичного півострова і Південних Шетландських островах.

“По мірі того, як Антарктида прогрівається, ми прогнозуємо, що загальна маса снігових водоростей буде збільшуватися, оскільки поширення на височині значно переважить втрату невеликих острівних плям водоростей”, – зазначив учений Ендрю Грій.

Раніше “Країна” писала, що в лютому температура повітря в Антарктиді перевищила +20 градусів.

Ми також показували знімки з космосу крижаної шапки Антарктиди, на яких видно, що вона стрімко тане.

Залишити відповідь