В Естонії випустили підручник з англійської мови, де Крим позначений російським

Новини України

В Естонії випустили підручник, де Крим позначений російським. Два роки цього ніхто не помічав

Обкладинка крамольного підручника. Фото: rus.err.ee

Конгрес українців Естонії помітив у підручнику англійської мови для учнів 7-х класів естонських шкіл “I love English – 7” карту Європи, на якій Крим показаний частиною Росії. Українці зажадали у естонського Міністерства освіти і науки розслідувати ситуацію.

Про це повідомляє портал телерадіомовлення ERR.

Голова конгресу українців Віра Коник відправила на ім’я міністра освіти і науки Естонії Майліс Репс лист, в якому від імені організації висловила стурбованість ситуацією.

За словами Коник, сама вона дізналася про помилку в підручнику після звернення представниці української громади, син якої вчиться за нього. Дитини, як розповіла мати, “дуже обурив цей факт”.

Директор випустив у 2018 році підручник видавництва Studium Ааво Кенник вже прокоментував ситуацію.

“З нашої сторони дійсно була допущена помилка. Надрукована карта була взята з вільного доступу, тобто вона безкоштовна. Оскільки в даному разі йдеться про підручник з мови, то змістом карти – не в географічному, ні в політичному сенсі – ми не зважили. Так ця помилка сюди і закралася. Але досі, протягом практично двох навчальних років, нам ніхто про це не повідомляв”, – сказав Кенник.

У видавництві збиралися відправити тим, хто отримав ці підручники, нові сторінки – замість тих, на яких були допущені помилки. Однак Міністерство освіти попросить повністю замінити підручники, хоча це досить дорого. Друк нових посібників обійдеться приблизно в 10-20 тисяч євро, так як підручником користуються понад 200 шкіл по всій Естонії.

Як раніше писала “Країна”, картографічний сервіс Google вважає Крим частиною України і частиною Росії. Приналежність півострова залежить від того, яку версію сайту відкрив користувач.

Також ми розповідали, що відоме британське видання The Economist опублікувало відеоролик, в якому картографічне зображення України було без Криму.

Залишити відповідь