В Іспанії для боротьби з поширенням коронавіруса запровадили програму “Ноїв ковчег”. У Москві теж з’явилася аналогічна програма

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Моз Іспанії в цілях боротьби з пандемією SARS-CoV-2 і зменшення кількості заражених і загиблих від коронавирусной інфекції розробив і впровадив програму “Ноїв ковчег”. Ця оригінальна програма самоізоляції має допомогти особам, які належать до групи ризику. Громадянам, які з великою ймовірністю можуть заразитися SARS-CoV-2 і стати його переносниками, але не можуть самоізолюватися будинку з-за своєї роботи, пропонується заселитися в спеціально підготовлені для цих цілей готелі, гуртожитки, бази відпочинку.

Проживання для таких постояльців безкоштовно, доведеться сплатити лише харчування, і то частково. Програма Моз спрямована, насамперед, на медпрацівників, які в силу своєї професії постійно перебувають у контакті з хворими COVID-19 і можуть заразитися самі або заразити своїх близьких, передає Deutsche Welle.

Але до послуг “Ноєвого ковчега” можуть вдатися і безсимптомні носії SARS-CoV-2, у яких при тестуванні виявлено вірус. Хоча явних ознак захворювання у таких людей немає, вони небезпечні для оточуючих. Можуть розраховувати на заселення “ковчег” і люди, які ймовірно могли заразитися, але поки не отримали результати тестування.

У Москві теж з’явилася така програма для лікарів, що працюють з “ковидными” пацієнтами
У США 15 тисяч готелів віддають свої номери медикам

Як повідомили в прес-службі Моз Іспанії, програма ще знаходиться в початковій фазі”. В яких регіонах вона вже працює, в інших-поки що лише готують список готелів для розміщення пацієнтів, а де-то від неї відмовляються. Відмовилися від “ковчегів” на Канарах, оскільки там мало хворих і всіх бажаючих ізолюватися можна розмістити в порожніх відділеннях клінік.

Програма вже впроваджується в Наваррі і на Балеарських островах, в автономних співтовариствах Арагон і Валенсія, а також в іспанській столиці. У Мадриді, де, за оцінками Моз, “склалася особливо складна епідеміологічна обстановка”, під “ковчеги” вже відвели 21 готель. У них поки розселили 1600 осіб.

38-річний Антоніо вже два тижні живе в перетвореному в “ковчег” готелі-гуртожитку для аспірантів Мадридського університету, розташованому в столичному передмісті Посуело. Він працює санітаром в одному з мадридських клінік, в його обов’язки входить прийом доставляються на “швидкої допомоги” хворих. “Коли почалася епідемія, у нас не було засобів захисту – ні рукавичок, ні масок, ні тим більше костюмів. І я найбільше боявся не за себе, а за дружину і дітей – 6-річну Карлоту і 4-річного Пабліто, – розповідає санітар. – Приходжу ввечері додому – діти, як зазвичай, кидаються до мене. Дружина намагається їх утримати, а я замикаюся в спальні. Діти нічого не розуміють, плачуть. Карлота кричить, що тато її розлюбив. Пабліто запитує, чому тато не цілує його на ніч”.

Коли Антоніо запропонували перебратися в готель на самоізоляцію, він, за власним визнанням, “не роздумував ні хвилини”. “Дружина зібрала речі, і я опинився тут живу вже другий тиждень. Дітям сказали, що тато поїхав у відрядження, тепер ми спілкуємося тільки по телефону. За встановленими правилами я не можу наближатися до іншим постояльцям готелю, адже серед них можуть бути заражені вірусом. Та й я сам від нього не застрахований “, – пояснює він.

Обслуговують постояльців готельні працівники в засобах захисту. Вони проводять дезінфекцію, прибирають кімнати, доставляють їжу прямо в номер.

Мадриду вдалося досить швидко підготувати “ковчеги”, так як глава столичного регіону Ісабель Діас Аюсо не чекала виділення фінансування від Моз. Вона зібрала у себе в кабінеті лідерів мадридського готельного бізнесу і попросила їх проявити солідарність: безкоштовно надати місця для бажаючих самоізолюватися.

Фінанси мадридського уряду обмежені, тому місцеві спонсори, як зазначає газета El Mundo, повністю оплачують обслуговування і половину вартості харчування в “ковчегах”. Антоніо підтверджує, що йому доведеться доплатити тільки за харчування – близько 200 євро у місяць. Втім, в його випадку ці витрати, можливо, візьме на себе лікарня, в якій він працює. Очікується, що “ковчегів” в Мадриді буде ставати все більше, і їх число може зрости до 283. Там зможуть розміститися 11 000 чоловік.

У Москві лікарі, які працюють з “ковидными” пацієнтами, будуть безкоштовно жити в готелях

Відзначимо, що в Росії для медиків, які працюють з пацієнтами COVID+, теж діє аналогічна програма безкоштовного проживання в готелях недалеко від лікарень, щоб убезпечити сім’ї лікарів від контактів з можливими носіями вірусу.

Всьому медичному персоналу Москви, який бореться з поширенням нової коронавирусной інфекції, надано безкоштовне проживання, харчування та інші послуги в столичних готелях поблизу об’єктів охорони здоров’я.

Як повідомив керівник столичного департаменту торгівлі і послуг Олексій Немерюк, це дозволить захистити рідних і близьких медиків від ризику зараження, мінімізувавши контакт із зовнішнім середовищем, а також дасть їм можливість відновлювати сили в комфортних умовах.

Столичні готелі, в яких розміщуються лікарі, посилюють заходи безпеки і додатково оснащують свої площі засобами дезінфекції.

Безкоштовне проживання медперсоналу Москви надають готелі:
“Гранд Готель” (мережа Marriott),
“Тверська” (Marriott),
“Новий Арбат” (Marriott),
“Смоленська” (мережа Azimut),
“Тульська” (мережа Azimut),
“Олімпік” (мережа Azimut),
“Селигерская” (Holiday Inn),
“Таганська” (Holiday Inn),
“Бауманська” (Holiday Inn Express),
Sheraton Palace,
Crowne Plaza Moscow World Trade Centre,
Hilton Garden Inn Moscow Krasnoselskaya,
готель KristInn,
туристичний комплекс “Вега”,
готель “Салют”,
Courtyard Marriott “Павелецька”,
“Національ”,
Hilton Moscow Leningradskaya,
Radisson Blu “Олімпійський”.

Всі ці готелі знаходяться в безпосередній близькості від об’єктів охорони здоров’я, в яких розміщуються хворі з підтвердженим захворюванням, а також обсервационными установами.

За рішенням уряду Москви, готелям, які беруть участь у програмі розміщення, виділені гранти з резервного фонду, оплата провадиться виходячи з фактичної кількості медичних працівників і днів їх проживання в готелі.

У США 15 тисяч готелів віддають свої номери медикам

Готельна індустрія по всьому світу надає медикам, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, можливість проживання в готелях, щоб убезпечити їх сім’ї від можливого зараження.

Гіганти ринку вже повідомили, що нададуть медпрацівникам кімнати: для карантину, самоізоляції чи просто відпочинку між чергуваннями.

У США, де з 12 квітня вперше в історії країни відразу у всіх штатах оголошено режим масштабного лиха, більше 15 тисяч готелів заявили про готовність брати участь у програмі “Гостинність заради надії” (Hospitality for Hope). Запустила її американська асоціація готелів і апартаментів AHLA. В першу чергу номери надають медперсоналу, але ряд готелів готові обладнати свої площі під тимчасові станції швидкої допомоги.

Готелі вже виділили 3,4 млн номерів, все – поруч з медустановами.

Мережа Hilton оголосила, що буде фінансувати не тільки “свої” готелі – бренди Hilton, але і франшизні, а також “дружні” незалежні готелі. Кімнати будуть доступні медикам з першої декади квітня до кінця травня.

Marriott Bonvoy c 8 квітня запустила власну програму – Rooms for Responders. Цільові інвестиції склали 10 млн доларів: цього вистачить приблизно на 100 тисяч ночівель медперсоналу.

В першу чергу готелі для медперсоналу відкриваються в найбільш постраждалих від пандемії містах США: Нью-Йорку, Ньюарку, Вашингтоні (округ Колумбія), Чикаго, Лос-Анджелесі, Детройті, Лас-Вегасі і Новому Орлеані.

Джерело інформаціі

Залишити відповідь