В НБУ банки просять утриматися від блокування платежів понад 5000 грн

Новини України

В НБУ просять банки не блокувати платежі українців понад 5 000 гривень

НБУ виступив проти повальної блокування карток за переклади понад 5000 грн. Фото: “Країна”

Перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова застерегла банки від повальної практики блокування платежів понад 5 000 гривень після вступу в силу закону про запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню “Мінфін”.

“Є банки, які, щоб спростити собі життя, вирішили, що будуть до всіх застосовувати однаково жорсткі правила перевірки. На щастя, таких небагато. Коли люди скаржаться, я зазвичай відповідаю – якщо ваш банк так себе веде, поміняйте його”, – сказала вона.

Також Рожкова розповіла, що Національний банк працює над розробкою правил, щоб припинити таку практику.

“Якщо ми будемо бачити, що банк безпідставно відмовляє клієнтам і припиняє операції ми зможемо визнати систему фінмоніторингу банку неефективною. Далі – ми будемо давати рекомендації щодо поліпшення цієї системи. Банкам потрібно інвестувати в автоматизацію і людей. Без таких інвестицій, банки програють конкурентну боротьбу”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, у населення і бізнесу зі вступом 28 квітня чинності закону про запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, виникли нові проблеми з великими грошовими переказами і платежами.

Тепер українцям доводиться надавати документи при проведенні грошових переказів без відкриття рахунку більш ніж на 5 000 гривень. Національний банк буде 3 місяці розробляти нову постанову фінансового моніторингу на виконання нового закону, який набрав чинності.

“Країна” розбирала докладно згаданий закон і описувала шість важливих моментів нового закону про фінмоніторинг.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь