в. о. міністра енергетики Ольга Буславе заявила, що віялових відключень електроенергії не буде

Новини України

У Кабміні обіцяють не допустити віялових відключень в Україні – Буславец

Віялових відключень електроенергії не буде. Фото: pixabay

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України не допустить віялових відключень електроенергії після того, як був відключений від мережі атомний блок № 3 Рівненської АЕС. Незважаючи на складну ситуацію в енергетиці, міністерство розробило план антикризових заходів.

Про це розповіла в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславец в ефірі телеканалу “Інтер”, як передають Українські Новини.

За її словами, енергетична галузь переживає найбільш кризові явища в історії України, але ситуація контрольована.

“Я хочу заспокоїти: не буде ніяких віялових відключень. Уряд і міністерство тримають ситуацію під контролем і не допустять, щоб у українців не було світла”, – заявила Буславец.

Складна ситуація в енергетиці склалася з ряду причин: не належним чином підготовлено введення нового ринку електроенергії в липні 2019 року, відкриття імпорту електроенергії з Росії та Білорусі за двосторонніми договорами, пандемія коронавіруса.

Все це призвело до того, що ціна на електроенергію в Україні значно впала і перестала покривати собівартість її виробництва вітчизняними підприємствами. На складах шахт і ТЕС почав накопичуватися вугілля, врешті зупинилися 95% вугільних підприємств.

“Відповідно, треба було приймати термінові рішення. Першим кроком було необхідно зробити реальний Прогнозний енергетичний баланс, який би враховував значне скорочення споживання і відповідне зменшення виробництва електричної енергії для того, щоб надати можливість працювати всієї генерації і використовувати у тому числі вугілля”, – розповіла в. о. міністра.

На базі нового енергобалансу розроблений план антикризових заходів, які дозволять збалансувати енергетичну галузь.

Раніше “Країна” писала, чому з-за карантину можуть підняти тарифи на електроенергію для населення.

Також ми розповідали, що Кабмін заборонив відключення електрики населенню під час карантину.

Залишити відповідь