В Офісі генпрокурора брак нових кадрів – джерело

Новини України

Прокуратура після реформи Рябошапки знекровлена. Опубліковано довідка для Венедиктової

Прокуратура після Рябошапки знекровлена. Венедиктової підготували довідку. Фото: Facebook

У розпорядженні “Країни” виявилася аналітична довідка, підготовлена для генпрокурора Ірини Венедиктової головою патронатної служби Офісу Генпрокурора щодо кадрової ситуації у відомстві.

Згідно з довідкою, якщо виконати вимогу чинного закону і звільнити всіх прокурорів в областях, які не пройшли етапи атестації часів Рябошапки, то майже у всіх регіонах країни кадровий склад скоротиться мінімум на третину. Більш того, в деяких областях на окремих важливих напрямках взагалі не буде кому працювати. Наприклад, в Одеській області залишився повністю знекровленим важливий відділ по нагляду за органами, які розслідують злочини проти життя і здоров’я.

Патронатна служба пропонує Венедиктової терміново ініціювати зміни в порядок проведення атестації та порушити перед Верховною Радою питання про внесення змін у законодавство про прокуратуру. Інакше працювати в прокуратурі буде дійсно нікому.

За інсайдерськими даними “Країни”, зараз кадровий голод в Офісу Генпрокурора намагаються задовольнити тимчасовими напівзаходами, такими як откамандирование в Київ прокурорів областей у статусі в. о. Однак якщо врахувати, що після атестації області також залишилися кадрово-знекровленими, то незабаром на важливі судові процеси, де підтримували обвинувачення прокурори Офісу Генпрокурора, дійсно ходити буде нікому.

Крім того, є величезна проблема з позовами від звільнених з атестації прокурорів.

В записці наводяться розрахунки, що тільки за одним позовом, який відомство програло колишньому секретарю Кваліфікаційної комісії прокурорів Сергію Подкопаєву, необхідно виплатити близько 670 тисяч гривень за вимушений прогул і відновити його на посаді.

У провадженні судів нині знаходиться 586 позовів колишніх співробітників прокуратури, звільнених за результатами атестації часів колишнього генпрокурора Руслана Рябошапки.

Як зазначає в прокурорської групі в Facebook колишній співробітник Генпрокуратури Володимир Скородинський, якщо все 586 позовів будуть задоволені судом, то Офіс Генпрокурора повинен буде виплатити за ним близько 392,6 млн гривень (виходячи з середнього рамер компенсації у 670 тисяч грн).

“Вартість французької нерухомості не покриє збитки”, – натякнув Скородинський на винуватця цієї ситуації – Руслана Рябошапку, який зараз проживає у Франції.

Інший співробітник однієї з обласних прокуратур пише, що на місцях ситуація плачевна: “Робота паралізована… У нас з місцевої в обласну прокуратуру забрали половину прокурорів і залишили керівника, заступника і 3 прокурора (у самої місцевої), ще 2 заступника і 2 прокурора місцевої дислокуються у відділах, яких взагалі-то сім”.

“Країна” призводить скани записки чолі Офісу Генпрокурора Ірині Венедиктової.

Записка Ірині Венедиктової. Скан: Країна

 

Записка Ірині Венедиктової. Скан: Країна

Записка Ірині Венедиктової. Скан: Країна

Записка Ірині Венедиктової. Скан: Країна

Записка Ірині Венедиктової. Скан: Країна

Записка Ірині Венедиктової. Скан: Країна

Нагадаємо, що сьогодні глава Офісу генерального прокурора України Ірина Венедиктова розповіла про те, що було зроблено за два місяці її роботи.

Раніше ми писали, що екс-генпрокурор Руслан Рябошапка прямим текстом звинуватив Венедиктову в інтригах та брехні.

Залишити відповідь