В ООН нагадали про безнаказанном побиття і вбивство ромів в селі Вільшани

Новини України

Так нікого і не покарали. В ООН згадали про збройний напад на ромів в селі Вільшани

В ООН нагадали про збройний напад на групу ромів в селі Вільшани. Фото: поліція Харківської області

Представники ООН зажадали довести до кінця кримінальну справу про групове побиття людей ромської національності в селі Вільшани Харківської області. Тоді у бійці померла одна людина і постраждало ще вісім.

Про це повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Facebook.

“Найгірше – це безкарність тих, хто це скоїв. Ми тут народилися, і нас тут хрестили… Але ми досі стикаємося з переслідуваннями і смертю”, – сказав представникам місії один з постраждалих у бійці.

Українцям нагадали, що близько 40 невстановлених осіб напали на місцеву групу чоловіків прямо навпроти будівлі сільради. Озброєні чоловіки вбили лідера місцевої ромської громади та завдали каліцтва ще вісьмом. Серед нападників тоді помітили і представників місцевої влади.

“В знак солідарності з жертвами ми нагадуємо про наш заклик докласти зусиль для запобігання подальших необгрунтованих затримок у цьому та інших подібних справах. Правосуддя не можна відкладати!”, – додали представники ООН.

Нагадаємо, 16 травня 2017 року в селищі Вільшани Дергачівського району Харківської області стався збройний конфлікт. Бійка сталася біля селищної ради, в ній брали участь корінні місцеві жителі і роми. В результаті загинула 1 людина.

Як повідомляла “Країна”, моніторингова місія ООН з прав людини нагадала про незавершеному правосуддя над співробітниками СБУ, яких підозрюють у вбивстві жителя Донецька після тривалих тортур в 2014 році.

Залишити відповідь