В ООН закликали Україну відкрити кордон на Донбасі

Новини України

В ООН закликали Україну відкрити кордон на Донбасі і роздати пенсію мешканцям “ЛДНР”

В ООН закликали Україну відкрити кордон на Донбасі. Фото: DW

Представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу закликав відкрити перекриту з-за карантину лінію розмежування у Донбасі, щоб місцеві жителі знову могли отримувати пенсії і не обривалися зв’язку між людьми.

Про це він розповів в інтерв’ю DW.

За словами Матеу, на лінії розмежування з українського боку є села, де не можуть купити їжу і отримати пенсії.

“До карантину 36 населених пунктів не мали транспортного сполучення із зовнішнім світом. Тепер, як ми з’ясували, таких вже 71. Близько півсотні селищ не мають доступу до первинної медичної допомоги і навіть не мають продуктових магазинів. А адже з-за карантину нікуди їздити не можна”, – сказав Матеу.

Також він вважає, що відкрити кордон необхідно для громадян, які “застрягли” на іншу сторону, а також, щоб пенсіонери змогли отримувати пенсію.

“На деяких пунктах перетину лінії розмежування є відділення “Ощадбанку”, в яких можна отримати пенсію. Вони знаходяться відразу за шлагбаумом прикордонників. Наприклад, таке відділення є в Станиці Луганській. Має сенс відкрити мобільні відділення “Ощадбанку” і на інших пунктах пропуску, щоб люди могли там забрати пенсію і не їхати для цього в місто. Якщо ж люди захочуть відвідати родичів в Києві або в інших регіонах, то в цих випадках, очевидно, повинні застосовуватися такі ж приписи, як при перетині кордонів, тобто, самоізоляція на два тижні”, – пропонує чиновник ООН.

“Другий аспект – це необхідність відкрити лінію розмежування для цивільного населення. Є чимало людей, які “застрягли” по іншу сторону. Наприклад, люди, які незадовго до закриття пунктів пропуску поїхали провідати родичів і тепер вже більше місяця не можуть повернутися додому. Крім того, є чимало пенсіонерів, які проживають на непідконтрольною уряду території. Вони до закриття лінії розмежування регулярно їздили на підконтрольну територію отримувати пенсію. Зараз вони не можуть її отримати”, – додав Матеу.

Також він заявив, що потрібно постаратися переконати уряд України відмовитися від обов’язкової реєстрації як внутрішньо переміщеного особи для отримання пенсії. Матеу сподівається, що пандемія спонукає уряд переглянути підходи до реєстрації внутрішніх переселенців, а також до реалізації прав громадян України, які проживають на непідконтрольної території.

Раніше ми писали, що відбувається з українцями, які застрягли на Донбасі через карантин.

Залишити відповідь