В ООН заявили, що пандемія коронавіруса подекуди викликала криза прав людини

Новини України

Пандемія коронавіруса переросла в кризу прав людини – ООН

Антоніу Гутерріш. Фото: Тwitter.com/ antonioguterres

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що пандемія коронавіруса не повинна використовуватися як привід для нехтування окремих прав людини або придушення вільного поширення інформації. Його заява стосується насамперед авторитарних держав.

Слова генсека цитує газета The Guardian.

На думку Гутерриша, те, що почалося як надзвичайна ситуація в області суспільної охорони здоров’я, швидко перетворюється на кризу прав людини. Він розцінив як непропорційну реакцію на пандемію урядів насамперед так країн, як Китай, Індія, Угорщина, Туреччина і Південна Африка.

Глава ООН вважає розумними обмеження свободи пересування на час пандемії, однак сказав, що цей захід необхідно комбінувати з ефективним тестуванням та індивідуальним карантином для заражених.

В ООН підтвердили, що під приводом боротьби з фейковими новинами про коронавирусе у багатьох країнах репресують журналістів, лікарів і представників опозиції.

“Зусилля по боротьбі з недостовірною інформацією і дезінформацією можуть вилитися в усвідомлену чи неусвідомлену цензуру, що підриває довіру”, – йдеться в спеціальній доповіді ООН.

Замість цензури і репресивних заходів, за думки Гутерриша, владі краще проводити політику відкритості і максимально доступно пояснювати населенню всі свої дії по боротьбі з коронавірусом.

Раніше “Країна” писала, що генсек ООН заступився за ВООЗ після різкої критики Дональда Трампа в адресу цієї організації.

Також ми розповідали, що в ООН попередили про масштабний голод, якщо не зупинити коронавірус.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь