В Україні боротьбу з коронавірусом ведуть медики в саморобних захисних масках, – AP

Новини України

Медики в саморобних захисних масках з пакетами на взуття. В Associated Press показали, як лікують коронавірус в Україні. Фото і відео

В Україні сімейні лікарі відсторонилися від боротьби з коронавірусом. Скріншот: YouTube

В Україні медики борються з коронавірусом в саморобних захисних костюмах та з поліетиленовими пакетами на взуття. При цьому ставка лікаря становить 4 тисячі гривень (близько $150).

Про це повідомляє авторитетне світове агентство Associated Press, штаб-квартира якої розташована в Нью-Йорку.

У репортажі журналістів йдеться про те, що система охорони здоров’я України не може впоратися навіть з порівняно низькою кількістю випадків – 15 648 інфікованих і 408 загиблих (за станом на 11 травня).

Найбільш очевидна проблема в місті Чернівці з 2324 підтвердженими інфекціями в місті і його околицях. Тисячі працівників повернулися з Європи серед пандемії, і деякі привезли з собою вірус.

Деякі лікарі і медсестри змушені самі купувати захисні засоби, або використовувати саморобні.

При цьому в Україні кожен п’ятий інфікований – медичний працівник.

Лікарі проводять розтин загиблих від коронавіруса на вулиці, за лікарнею, тому що в морзі немає необхідної системи фільтрації повітря і води. Знаючи про проблеми в системі охорони здоров’я, влади почали строгий карантин 12 березня, а з 11 травня почалися послаблення. Лікарі бояться, що це призведе до нової хвилі заражень. “Ви бачите сумну картину нашої готовності – і це відбувається на четвертий місяць епідемії”, – каже лікар Олег Стецюк, патологоанатом з Тернополя.

Він показує жовтий захисний костюм, який йому пошив його друг. Зазвичай цей друг виробляє взуття. “Нам не дають ні копійки на поліпшення санітарних умов”, – каже Стецюк.

Як повідомляла “Країна”, за оптимістичним сценарієм Моз коронавірусом заразяться до 800 тисяч українців.

При цьому глава Моз Максим Степанов розповів, що в 2020 році медицину в Україні планують профінансувати на рівні не меншому, ніж у 2019-м.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь