В Україні ціни на агроекспорт впадуть на 15%, – Олег Багматюк

Новини України

Бахматюк розповів, що буде з цінами на український агроекспорт

Власник UkrLandFarming Олег Бахматюк розповів про те, що чекає аграрний експорт України. Фото: Страна.иа

Після рекордного обвалу цін на нафту може очікуватися 15%-й обвал цін на експорт кукурудзи і соняшнику, але одночасно з цим може піти зростання ціни на пшеницю, тому Україна може виграти на експорті агрокультур в умовах наближення світової продовольчої кризи.

Про це в інтерв’ю “Країні” розповів український підприємець, власник однієї з найбільших українських агрохолдингів Ukrlandfarming Олег Бахматюк.

За словами Бахматюка, ситуація з нафтою вдарила в першу чергу по культурам, які прив’язані до виробництва біоетанолу. І для нас це ключові експортні позиції – кукурудза і соняшник. “Є різні сценарії подальшого розвитку подій. У оптимістичний сьогодні ніхто не вірить. Среднеоптимистический — ціни почнуть вирівнюватися до четвертого кварталу цього року, песимістичний – буде мінус 10-15% за ціною. Зараз все залежить від того, яку підтримку надасть виробникам біоетанолу уряд США”, – говорить Бахматюк.

При цьому по пшениці ожидатся зростання ціни до 10%. “Росія вирішила обмежити експорт твердих зернових, що не пройде для ринку непоміченим. Хороший урожай очікується в Австралії, але на загальну ситуацію він не сильно вплине”, – говорить бізнесмен.

У підсумку на аграрному експорті Україна може виграти.

“В світі буде дефіцит продовольства, це вже навіть не обговорюється. Продовольчі ринки вторинної переробки просідають, але от сегмент простої їжі, сировини, залишається стійким. Пандемія пандемією, але їсти треба. І ми зараз може на цьому виграти.

З чим ми зараз можемо вийти на міжнародну арену? Або з простягнутою рукою, і далі просячи допомоги у кредиторів, або з новим планом. Аграрний сектор — як раз той козир, який може підігріти до нас політичний інтерес, який можна трансформувати в економічну”, – говорить Олег Бахматюк.

Цільовою аудиторією він називає країни, залежні від імпорту продовольства – Китай, Японію, Саудівську Аравію, Південну Корею, Індонезію та інші.

“У тій же Саудівській Аравії резерви – більше трильйона доларів. У той же час продукти харчування для неї зараз в пріоритеті. Ми можемо їм у цьому допомогти і залучити 10-15 млрд доларів, які допоможуть нам вистояти у важкі часи. Те ж саме з Китаєм, який тримає близько трьох трильйонів американських боргів і якому потрібно кудись вкладати долари. Інші держави – Японія, Південна Корея, Індонезія – теж залежні від імпорту продовольства і мають “жировий запас” набагато більше нашого.

Повну версію інтерв’ю Бахматюка “Країні” читайте тут.

Тим часом, ООН вже прогнозує дефіцит їжі і навіть голод біблійного масштабу після пандемії коронавіруса.

Як повідомляла “Країна”, дешева нафта тягне вниз ціни на український експорт.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь