В Україні лікарні повідомили про половині випадків коронавиурса серед медиків

Новини України

У Моз підозрюють, що головні лікарі лікарень приховують точну кількість медиків з коронавірусом

В Україні повідомляють тільки про половині випадків коронавіруса у медиків. Фото: Freepik

В Україні керівники лікарень не повідомляють про всіх заражених коронавірусом медиків Державну службу з питань праці, де сьогодні проводять розслідування кожного такого випадку. Так, за минулу добу в Україні коронавиурсом захворіли 528 осіб (з них 92 медпрацівника).

За словами заступника міністра охорони здоров’я та головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, кожен випадок захворювання Covid-19 серед медичних працівників повинен розглядатися як професійне захворювання. У Моз неодноразово звертали на це увагу і говорили керівникам закладів охорони здоров’я. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Ляшко зазначив, що про випадки захворювання медиків потрібно повідомляти Державну службу з питань праці. “На жаль, керівники закладів охорони здоров’я нехтують цим. З понад 3 тисяч випадків захворювання Covid-19 серед медичних працівників за станом на зараз (15 травня – Ред.) повідомлено лише про захворювання кожного другого медика! Розслідування на сьогодні завершено лише у 10 випадках, в 7 з яких встановлено зв’язок між професійною діяльністю і хворобою. Закривати очі на таку ситуацію не можна”, – написав він.

Він зазначив, що буде ініціювати черговий розгляд цього питання на засіданні національної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, Кабмін заборонив публікувати статистику смертей у Львівській області, поки не закінчиться карантин.

Раніше ВООЗ пояснили, чому медики масово заражаються коронавірусом.

Залишити відповідь