В Україні приріст хворих коронавірусом тримається на рівні 5%

Новини України

Приріст хворих коронавірусом в Україні вперше п’ять днів поспіль тримається нижче 5%

Фото: “Країна”

Останні п’ять днів в Україні приріст хворих коронавірусом тримається на рівні 5% від загального числа хворих. 22 квітня голова Кабміну Денис Шмигаль заявляв, що якщо такий показник протримається десять днів, то уряд розпочне здійснювати свій план виходу з коронавирусного карантину.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні зафіксували 14 195 хворих коронавірусом (плюс 504 за добу). Померло 361 (плюс 21).Видужали – 2706 (плюс 310). Сьогодні в країні поставлений рекорд за померлими, так і за видужалий.

Останні чотири дні також характеризуються рекордно високою кількістю видужали – від 222 до 310, однак це все ще менше від числа нових хворих – від 46% до 70%. Зі збільшенням числа активно хворіють визначений урядом 5%-ний добовий стелю приросту знову підвищився: зараз він досяг 556 чол. порівняно з 459 чол. тиждень тому і 38 чол. на початок квітня.

Моз останні два тижні публікує щоденну статистику ПЛР-тестів, згідно з якою 7 травня був досягнутий рекордний показник – 7586 тестів за день, тоді як попередній рекорд становив 7315 і був зафіксований 29 квітня. В той же час не уточнюється, скільки з цих тестів зроблено за новим підозрами, скільки – за видужуючим. З 23 квітня відношення числа виявлених нових хворих до числа тестів не опускалося нижче 7%, однак 7 травня воно склало 6,6%.

Головною умовою для запровадження другого етапу пом’якшення карантину прем’єр називав щоденне зменшення протягом 10 днів поспіль відсотка виявлених випадків серед всіх протестованих і стабільність або зростання числа видужали за добу.

Наголошується, що другий етап пом’якшення карантину передбачає відновлення побутового обслуговування населення і спортивних змагань за участю до 50 глядачів, відкриття спортивних залів і фитнес-центрів, готелів.

На третій етап пом’якшення карантину уряд готовий піти за умови, що протягом 10 днів поспіль кількість видужали у два чи більше разів перевищує число нових випадків захворювання, а заклади охорони здоров’я зайняті пацієнтами з коронавірусом менш ніж на 10%.

За даними Моз, в останні два дні зафіксовані рекордно високі показники госпіталізацій – відповідно 313 і 237, тоді як попередній рекорд від 23 квітня становив 187, а середня кількість госпіталізацій за попередню цим сумним рекордів тиждень становило 112 в день.

Третій етап виходу з карантину, згідно з урядовим планом, передбачає запуск роботи метрополітену для спеціальних перевезень, міжміського транспортного сполучення у межах області, торгово-розважальних центрів без розважальних зон, театрів і кінотеатрів, готелів, санаторіїв, баз відпочинку та закладів громадського харчування для відвідувачів.

Нагадаємо, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко повідомив, що якщо в країні буде стрімке зниження хворих, то можна буде з першого етапу перейти на третій чи на четвертий етап.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь